Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności dla strony internetowej https://uwm.edu.pl/wne/
Uniwersytet Warmińsko Mazurski zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do Wydział Nauk Ekonomicznych.
- Data publikacji strony internetowej: 2000-01-01.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-01-20.
Status zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niespełnione wymagania
- Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych.
- Mapa placówek medycznych nie jest dostępna.
- Istnieją linki które nie informują jednoznacznie o celu linków np. na czytniku ekranu.
- Istnieją linki które nie informują o otwarciu w nowym oknie.
- Niektóre elementy posiadają zły kontrast.
- Niektóre elementy (np. grafiki, zdjęcia) nie mają opisów alternatywnych.
- Niektóre strony nie mają prawidłowo zdefiniowanej struktury nagłówków (H1, H2, H3 itd.), co utrudnia nawigację użytkownikom korzystającym z technologii wspomagających.
- Strona posiada mechanizm wyszukiwania, ale nie jest włączony.
- Strona posiada mechanizm zmiany wielkości tekstu umieszczony w prawy górnym rogu ekranu. Ponadto tekst można powiększyć używając skrótu klawiaturowego CTRL + lub CTRL i rolka myszki.
Powody braku spełniania wymagań
- Zapewnienie pełnej dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-11.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2025-03-11.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Andrzej Prószyński, andrzej.proszynski@uwm.edu.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu 895233866 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Portal z dostępnością architektoniczną UWM
Wydział Nauk Ekonomicznych
Parking
- Miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością znajdują się od strony pl. Cieszyńskiego
Wejście do budynku
- Budynek 4-kondygnacyjny, 3-bryłowy. Wejście do budynku znajduje się od strony pl. Cieszyńskiego 1, po pochylni przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Przy drzwiach wejściowych zamontowano przycisk, dzwonek w celu przywołania asysty. Za głównym wejściem znajduje się hol a następnie kolejne drzwi o szerokości skrzydła 90 cm. Podblatowa pętla indukcyjna znajduje się w dziekanacie pok. 3. W budynku zastosowano adaptację przez zainstalowanie schodołazu Vimec T 09 Roby do transportu wózków inwalidzkich pomiędzy piętrami.
Przestrzeń za wejściem
- W budynku wejście na wyższy parter ograniczone jest 4 stopniami o szerokości 600 cm i 35 cm głębokości. Na wyższy parter, gdzie znajdują się pomieszczenia Dziekanów i dziekanatu można dostać się platformą windową (podnośnikiem) lub schodami, za pomocą wózka schodałazu, dostępnego przy portierni budynku. Na półpiętrze znajduje się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Do pomieszczeń w bryle północnej (lewej) prowadzi klatka schodowa o szerokości przejścia 250 cm. Na piętro wiedzie 10 stopni, spocznik o wymiarach 100/220 cm i kolejne 14 stopni. Zamontowano również poręcz obustronną na wysokości 100 cm. Do tej części budynku można dostać się z wykorzystaniem wózka schodołazu. Do pomieszczeń w bryle południowej (prawej) można dostać się za pomocą windy wewnątrz klatki schodowej. Na piętrach znajdują się drzwi o szerokości 90 cm.
Łazienka
- Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się na poziomie podwyższonego parteru po lewej stronie przy ciągu prowadzącym do dziekanatu.
Aplikacje mobilne
Brak
Dodatkowe informacje
- Osoby Głuche posługujące się Polskim Językiem Migowym mogą kontaktować się w sprawach dotyczących studiów na UWM za pomocą aplikacji Skype: malgorzata.mickiewicz@uwm.edu.pl oraz za pomocą komunikatora Messenger: Barbara Parda lub Diana Kirakowska.
- Na Wydziale Nauk Ekonomicznych sprawami studentów z niepełnosprawnościami zajmuje się:
Wydziałowy Opiekun Studentów z Niepełnosprawnościami: dr Magdalena Raczyńska oraz dr Dorota Sobol w ramach Zespołu wsparcia studentów z niepełnosprawnościami
Adres: ul. M. Oczapowskiego 4, pok. 6
Kontakt: 508 341 501, e-mail: zwsnwne@uwm.edu.pl
Dyżury w semestrze letnim zostały wyznaczone w środy: 10:00-11:00 oraz czwartki: 11:30-12:30.