Zaproszenie na seminarium naukowe

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na seminarium pt. Rola instytucji otoczenia biznesu we wspieraniu inwestycji  i rozwoju przedsiębiorstw poświęcone problematyce zakresu i skuteczności realizowanego wsparcia ze strony wybranych instytucji otoczenia biznesu (PAIH, Specjalne Strefy Ekonomiczne, Parki Naukowo-Technologiczne) w pozyskiwaniu inwestycji, szczególnie w kontekście relatywnie niskiej atrakcyjności inwestycyjnej niektórych regionów.

Ważnym zagadnieniem będzie diagnoza głównych barier wykorzystywania pomocy publicznej w ramach PSI oraz procesu internacjonalizacji przedsiębiorstw funkcjonujących w parkach technologicznych. Prezentowanie będą wyniki badań prowadzonych przez Wydział Nauk Ekonomicznych UWM Olsztynie i we współpracy ze strefami (S SSE, W-M SSE) oraz Parkami (OPNT w Olsztynie, EPT w Elblągu i PN-T w Ełku) ), a także przez Zespół Katedry Inwestycji i Nieruchomości UMK w Toruniu.

Tematyka seminarium obejmuje również aspekty praktyczne dla przedsiębiorców związane z funkcjonowaniem i oferowanym wsparciem ze strony  PAIH - Regionalne Biuro Handlowe w Olsztynie, Departament Analiz i Strategii Rynkowych (program w załączeniu).

Seminarium odbywa się pod Honorowym Patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Seminarium odbędzie się 5 czerwca 2024 r. w godz. 11.00-13.00 w Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, ul. M. Oczapowskiego 4.