Spotkanie świąteczno-noworoczne
Spotkanie noworoczne – 3.01.2018 r.
W dniu 3.01.2018 r. odbyło się drugie w obecnej kadencji władz spotkanie świąteczno – noworoczne. Dziekan prof. dr hab. Roman Kisiel, prof. zw. w imieniu Kolegium Dziekańskiego powitał pracowników Wydziału i gości, w szczególności Prorektora ds. ekonomicznych i rozwoju prof. dr. hab. Mirosława Gornowicza oraz Przewodniczącego Rady Patronackiej Andrzeja Ryńskiego.
Profesor R. Kisiel zauważył, że zarówno początek kadencji, jak i cały 2017 r. obfitował w osiągnięcia i sukcesy. Zaznaczył, że najważniejszym wydarzeniem w minionym okresie było dwukrotne przygotowanie dokumentów do oceny parametrycznej, pierwsze na przełomie 2016/2017 roku i ponownie po restrukturyzacji Wydziału w ostatnich dwóch tygodniach ubiegłego roku. Dziekan przypomniał, że zmiany polegały na włączeniu od 1.12.2017 r. w strukturę Wydziału Nauk Ekonomicznych Katedry Towaroznawstwa Przemysłowego, Podstaw Techniki oraz Gospodarki Energią z Wydziału Nauk o Żywności.
W słowach skierowanych do pracowników Dziekan podkreślił, że Wydział zyskał wyższą rangę i pozycję dzięki uzyskaniu pełnych praw akademickich – stało się to nie tylko potwierdzeniem aspiracji, ale stworzyło szanse dla pracowników Wydziału.
W dalszej części przemówienia prof. R. Kisiel zaakcentował, że nauka to nie tylko stopnie i tytuły, ale aby je uzyskać niezbędne są badania, kontakty krajowe i międzynarodowe, wyjazdy i staże, a w konsekwencji publikacje naukowe, dzisiaj już tylko wysoko punktowane, tj. na liście A. Wskazał, że lista osób na Wydziale z takimi publikacjami stale się powiększa, drogę tę zainicjowała parę lat temu (w 2013 r.) prof. R. Marks-Bielska, a dzisiaj na tej liście są kolejne osoby: Panie dr A. Źrobek-Różańska i dr J. Witkowska, profesorowie: R. Żywica, A. Buszko, Z. Brodziński, doktorzy: P. Merło, M. Radzymińska, D. Jakubowska, B. Garbowska, D. Rzeczkowski.Kilka osób, w tym m.in. dr J. Nazarczuk, ma już przyjęte artykuły do druku.
Kolejnym ważnym wyzwaniem, na które zwrócił uwagę prof. R. Kisiel, jest utrzymanie dotychczasowego stanu studentów. W tym zakresie na Wydziale podejmowane są bardzo szerokie działania mające na celu zainteresowanie licealistów podjęciem studiów na WNE.
Na zakończenie swojego przemówienia Dziekan złożył wszystkim pracownikom i gościom obecnym na spotkaniu życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym, spełnienia marzeń i planów oraz sił i wytrwałości w dążeniu do ich realizacji, po czym wzniósł toast za pomyślność Wydziału.
Następnie głos zabrał Prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju prof. Mirosław Gornowicz, który w pierwszych słowach odniósł się z uznaniem do corocznej, pięknej tradycji spotkań noworocznych na Wydziale, będących okazją do osobistych rozmów
i życzeń.
Pan Prorektor podsumował miniony rok z perspektywy Uczelni. Nawiązując do sytuacji finansowej, podkreślił, że był to dobry rok, a Uniwersytet spełnił wysokie wymagania stawiane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, co przełożyło się bezpośrednio na wysokość dotacji podstawowej. Odnosząc się do ostatniej oceny parametrycznej Wydziałów, która dla części okazała się niekorzystna, wyraził nadzieję na poprawę wyników przy kolejnej,jednocześnie zwrócił uwagę na wyzwania, jakie obecnie stoją przed Wydziałem i całym Uniwersytetem. W dobie postępującego zaostrzania się konkurencji pomiędzy uczelniami w obszarze usług edukacyjnych i badań naukowych stwierdził, że należy dążyć do tego, aby UWM znalazł się wśród uczelni będących na wysokim poziomie naukowym i oferujących wysoką jakość kształcenia.
W imieniu JM Rektora prof. dr. hab. Ryszarda Góreckiego oraz własnym prof. Mirosław Gornowicz złożył wszystkim pracownikom i gościom najlepsze życzenia noworoczne, a władzom życzył dalszego rozwoju Wydziału.
Andrzej Ryński, Przewodniczący Rady Patronackiej, zwracając się do władz i pracowników Wydziału Nauk Ekonomicznych, pogratulował sukcesów, podkreślił, że członkowie Rady są przyjaciółmi Wydziału, służą wsparciem i życzą, aby dalej się rozwijał i mógł sprostać stawianym wymaganiom. Wszystkim życzył dobrego zdrowia oraz wytrwałości w realizacji zamierzeń zarówno tych zawodowych, jak i osobistych.