Wydział Nauk Ekonomicznych z ekspansją w Elblągu
Wydział Nauk Ekonomicznych z ekspansją w Elblągu
Pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych uczestniczyli w „Dniu z pasją” połączonym z Inauguracją Szkolno-Akademicką 2016/2017, która odbyła się 27 października 2016 r. w Elblągu. W wydarzeniu tym wzięli udział jako gospodarze uczniowie oraz kadra pedagogiczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu. Wydział Nauk Ekonomicznych reprezentowali prof. dr hab. Roman Kisiel, prof. zw. – Dziekan Wydziału, dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska – Prodziekan ds. toku studiów oraz dr Izabela Zabielska – adiunkt w Katedrze Polityki Gospodarczej i Regionalnej. Nasi pracownicy jako goście zaprzyjaźnieni ze Szkołą wspierali to imponujące wydarzenie i byli jedną z najbardziej aktywnych reprezentacji goszczących na Inauguracji.
Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych prof. dr hab. Roman Kisiel, prof. zw. w części oficjalnej zainspirował młodych ludzi do poszukiwania pasji naukowej i życzył dokonywania dobrych życiowych wyborów. Zaprosił uczniów do odwiedzin Kortowa, jednocześnie zapewniając, że na UWM studiuje się wyłącznie z pasją. Kończąc przemówienie, prof. Roman Kisiel skierował do uczniów inaugurujących kształcenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu życzenia, by pasja była mottem ich dnia codziennego. Wyróżnieniem Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie był fakt zaproszenia do wygłoszenia wykładu inauguracyjnego, który prezentowała dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska nt. „Konsument XXI wieku”. Opisując zachowania konsumentów przyszłości, dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska przedstawiła wybrane trendy globalne, które będą kluczowe w budowaniu strategii wielu firm. Konsumenta XXI wieku będą kształtowały zjawiska globalnych zmian demograficznych, również skala rozwoju konsumpcjonizmu i odpowiedzialnej konsumpcji czy dynamika wirtualizacji gospodarki. Wątki edukacyjne wykładu skierowane do młodzieży to inspirowanie słuchaczy do podejmowania trudnych, ale odpowiedzialnych decyzji, które powinny uwzględniać aspekty ograniczenia marnotrawstwa i konieczność dzielenia się z potrzebującymi. Młodzież reagowała z aprobatą i słuchała z uwagą, co było również miłym wyróżnieniem.
Po uroczystości inaugurującej rok szkolny 2016/2017 odbyły się zajęcia kierunkowe dla licealistów w formie wykładów i warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli zaproszonych uczelni. W tej części Pani dr Izabela Zabielska z Katedry Polityki Gospodarczej i Regionalnej inspirowała młodzież do aktywności przedsiębiorczej, realizując warsztaty nt. „Prowadzenie własnej działalności gospodarczej”. Duże zainteresowanie uczniów tematyką warsztatów, dyskusje i ciekawe pomysły na prowadzenie własnej działalności były sukcesem Pani Doktor, która potrafiła zaktywizować słuchaczy.
Młodzież z dużym zainteresowaniem uczestniczyła również w spotkaniu z Władzami WNE, podczas którego prof. dr hab. Roman Kisiel, prof. zw. prezentował ofertę kształcenia i możliwości rozwoju naukowego na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Posumowaniem dobrego wyjazdu promocyjnego jest fakt, że w ramach dalszej współpracy będą realizowane dedykowane warsztaty, które zorganizują pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych. Wydział będzie zatem gościł uczniów wraz z nauczycielami w murach UWM w Olsztynie.
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu to szkoła z tradycją, świetnie funkcjonująca dzięki kadrze wspaniałych pedagogów. Standardy nauczania i profesjonalizm grona pedagogicznego gwarantują Szkole zajęcie w 2016 roku II-go miejsca w województwie warmińsko-mazurskim w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy”. W ZSO nr 2 w Elblągu stwarzane są warunki do tego, by uczniowie poszukiwali pasji do nauki, którą mogą rozwijać, studiując na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a szczególnie na Wydziale Nauk Ekonomicznych.
Dziękując za zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu mgr Agnieszce Jurewicz, gratulujemy imponującego przedsięwzięcia z deklaracją obecności przedstawicieli Wydziału Nauk Ekonomicznych na Inauguracji Szkolno-Akademickiej w następnym roku.
Mariola Grzybowska-Brzezińska