Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa

Zapraszamy Państwa na „Tydzień z Klastrami w PR Horyzont Europa” – cykl spotkań poświęconych klastrom,
czyli obszarom tematycznym II filaru programu Horyzont Europa.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Krajowy Punkt Kontaktowy PR Horyzont Europa.

Podobnie jak poprzednie programy ramowe, program Horyzont Europa będzie finansował miedzy innymi projekty konsorcjów międzynarodowych o bardzo szerokim zakresie tematycznym. W ramach II filaru programu (Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa) będziecie Państwo mogli aplikować o projekty na różnych poziomach gotowości technologicznej.  W ramach budżetów od 1 do ponad 20 mln euro na projekt będziecie mieli Państwo szansę odpowiedzieć na pytania stawiane przez Komisję Europejską i realizować swój pomysł w ramach międzynarodowego projektu. Na tę część programu Horyzont Europa, przeznaczona jest ponad połowa łącznego budżetu – czyli ponad 50 mld euro. Jest zatem o co się ubiegać!

A w jakich zakresach tematycznych można aplikować o projekty? Zagadnienia zostały zebrane w 6 klastrów, czyli po prostu 6 obszarów tematycznych.
W każdym z tych obszarów będą ogłaszane konkursy, w ramach których Komisja Europejska określi wyzwania, którym postarają się sprostać wykonawcy projektów.

W trakcie wydarzenia dowiecie się Państwo więcej odnośnie poszczególnych klastrów tematycznych.

Całość odbędzie się w formie wydarzenia online w dniach 19 – 23 kwietnia.

Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja na stronie: https://www.kpk.gov.pl/tydzien-z-klastrami