Studia doktoranckie
Postępowanie w trybie kształcenia doktorantów w ramach studiów doktoranckich
Postępowanie w trybie kształcenia doktorantów w ramach studiów doktoranckich uregulowane jest Uchwałą nr 23 z dnia 27 października 2020 roku zmieniająca uchwałę nr 552 Senatu UWM wraz z załącznikiem 3.
Osoba ubiegająca się o nadanie stopnia doktora kieruje za pośrednictwem kierownika studiów doktoranckich (plik 1) pisemny wniosek do przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny ekonomia i finanse o wyznaczenie promotora lub promotorów lub promotora pomocniczego rozprawy doktorskiej (plik 2). Wniosek powinien zawierać informacje o osobach proponowanych do objęcia funkcji wraz z ich zgodą. Do wniosku wymagany jest załącznik, w którym znajduje się proponowany temat rozprawy doktorskiej oraz uzasadnienie wyboru promotora (plik 3). W przypadku, gdy opieka nad kandydatem do stopnia naukowego doktora ma być powierzona również promotorowi pomocniczemu, kandydat na promotora określa na piśmie zadania i obowiązki promotora pomocniczego i sposób ich realizacji w toku przygotowywania przez doktoranta rozprawy doktorskiej (plik 4).
Złożenie wniosku wraz z załącznikami wszczyna postępowanie w sprawie nadania stopnia doktora.
Pliki do pobrania:
- Plik 1. Pismo przewodnie do Kierownika studiów doktoranckich
- Plik 2. Wniosek do Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny ekonomia i finanse o wyznaczenie promotora/promotorów/promotora i promotora pomocniczego
- Plik 3. Załącznik do wniosku o wyznaczenie promotora/promotorów/promotora i promotora pomocniczego rozprawy doktorskiej, w którym znajduje się proponowany temat rozprawy doktorskiej oraz uzasadnienie wyboru promotora
- Plik 4. Zadania i obowiązki promotora pomocniczego
Złożenie rozprawy doktorskiej – informacje dla doktoranta i promotora
- Podanie promotora do Przewodniczącej Rady Naukowej Dyscypliny z prośbą o wpisanie do USOSa danych o pracy doktorskiej wraz z wypełnionym plikiem (Dane do USOS).
- Oświadczenie doktoranta o wyrażeniu zgody na poddanie rozprawy doktorskiej procedurze antyplagiatowej.
- Oświadczenie doktoranta o wyrażeniu zgody na skierowanie do członków Komisji ds. doktoryzowania elektronicznej wersji pracy doktorskiej (opcjonalnie).
- Zadania promotora w systemie Archiwum Prac Dyplomowych (APD).
- Doktorant wraz z rozprawą doktorską (5 egzemplarzy) dostarcza Przewodniczącemu Rady Naukowej Dyscypliny:
- raport z badania antyplagiatowego podpisany przez promotora,
- opinię promotora oraz promotora pomocniczego na temat rozprawy doktorskiej,
- podanie promotora zawierające prośbę o wyznaczenie recenzentów rozprawy doktorskiej.
- Po otrzymaniu przez Przewodniczącego Rady Naukowej Dyscypliny wszystkich recenzji w wersji papierowej i elektronicznej, promotor generuje w APD linki, za pomocą których recenzenci wgrywają recenzje do systemu APD.