Media uniwersyteckie

„Wiadomości Uniwersyteckie” są wydawane na UWM od 1999 roku. Wersja elektroniczna pisma dostępna jest na stronie internetowej Uniwersytetu. W miesięczniku publikowane są m.in. informacje dotyczące wydarzeń na uczelni, eseje, sylwetki profesorów, artykuły popularyzujące wyniki badań naukowych… Poza tekstami redakcji, „Wiadomości…” publikują też artykuły pracowników i studentów.

Siedziba redakcji: ul. Heweliusza 14, 10–719 Olsztyn

Redaktor naczelny: Daria Bruszewska-Przytuła, e-mail: daria.bruszewska@uwm.edu.pl

Numer redakcyjny: (89) 524 55 50

Radio UWM FM nadaje na częstotliwości 95,9 i jest dostępne w Olsztynie oraz w jego okolicach. Audycji słuchać można także w internecie. UWM FM nadaje całą dobę, informując m.in. o Uniwersytecie i wydarzeniach kulturalnych w Olsztynie, oraz uważnie przyglądając się muzycznej scenie regionu. Siłą rozgłośni są autorskie audycje przygotowywane przez osoby związane z UWM.

Siedziba redakcji: ul. Kanafojskiego 1, 10-957 Olsztyn

Redaktor naczelny: Piotr Szauer – pisz@uwmfm.pl

Numer redakcyjny: (89) 523 38 88

Historia Telewizji Kortowo sięga 1989 r., kiedy to w ART. zaczęło działać Studio Telewizji Kasetowej. TV Kortowo zajmuje się przygotowywaniem nagrań o UWM: reportaży z życia Uniwersytetu, jego historii, dorobku naukowym, ofercie kształcenia, jak i materiałów dydaktycznych i promocyjnych. TV Kortowo szkoli także studentów w zakresie realizacji materiałów, obsługi kamer oraz montażu.

Siedziba redakcji: ul. Słoneczna 54 – bryła E, IIp. pok. 13 (RCI), 10-710 Olsztyn

Redaktor naczelny: Wioletta Ustyjańczuk – wioletta.ustyjanczuk@uwm.edu.pl

Numer redakcyjny: (89) 524 60 04