Znani absolwenci

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie dysponuje wszechstronną ofertą dydaktyczną, więc dyplomem UWM legitymują się odnoszący sukcesy przedsiębiorcy, politycy i samorządowcy, naukowcy kontynuujący badania zarówno na UWM, jak i uczelniach na całym świecie, artyści, nauczyciele i przedstawiciele setek innych zawodów. To osoby znane nie tylko w lokalnych społecznościach, ale także w całej Polsce i na świecie.

Nie sposób wymienić wszystkich absolwentów Uniwersytetu, więc wskażmy chociaż tych, którzy aktualnie Studia na naszej uczelni ukończyli m.in.:

  • politycy sprawujący aktualnie władzę na Warmii i Mazurach (m.in. marszałek Gustaw Marek Brzezin, wojewoda Artur Chojecki czy prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz),
  • reprezentujący społeczeństwo w Sejmie (Iwona Arent, Zbigniew Babalski, Janusz Cichoń, Monika Falej, Wojciech Kossakowski, Paweł Papke, Urszula Pasławska, Jacek Protas, Adam Ołdakowski, Michał Wypij, Zbigniew Ziejewski),  Senacie (Lidia Staroń) i instytucjach Unii Europejskiej (m.in. Robert Biedroń)
  • osoby świetnie znane w świecie rozrywki (wokalista i muzyk Piotr Sołoducha z zespołu Enej, tancerka i instruktorka tańca Iwona Pavlović, wokalistka Julia Marcell), ludzie kultury (pisarz Mariusz Sieniewicz) i mediów (Wacław Radziwinowicz).

 

Kortowski kampus akademicki przysłużył się też rozwojowi karier sportowych. Na UWM studiowali m.in. siatkarze Marcin Możdżonek i Paweł Zagumny czy lekkoatleci: Aleksandra Lisowska, Kacper Kozłowski.

Studentami kortowskiej uczelni byli także późniejsi rektorzy UWM – Ryszard Górecki i Jerzy Przyborowski.

Więcej informacji o wyróżniających się absolwentach naszej uczelni można znaleźć np. na stronie Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.