Baza sportowa

Uniwersytet dysponuje szeroką bazą sportową, czyli obiektami przeznaczonymi do uprawiania różnych dyscyplin, wyposażonych w odpowiedni sprzęt. Są one rozmieszczone na terenie całego miasteczka akademickiego, a także w na terenie miasta Olsztyna (Pływalnia Uniwersytecka przy ul. Tuwima oraz obiekty sportowe przy ul. Żołnierskiej).

Bogata infrastruktura sportowa w Kortowie znakomicie łączy się z atrakcyjnym położeniem miasteczka akademickiego, polegającym na bliskości lasów i jezior. Wszystko to sprawia, że uprawianie lekkoatletyki na niedawno wyremontowanym stadionie w Kortowie czy gra w tenisa na naszych kortach, jest czystą przyjemnością. Ponadto istnieje możliwość korzystania z pobliskich wód w sportach, do których niezbędne są akweny wodne, a także biegania czy jeżdżenia na rowerze po wielu leśnych ścieżkach w okolicy.

 

Obiekty zlokalizowane w miasteczku studenckim:

 

Obiekty zlokalizowane poza Kortowem:

Istnieje możliwość wynajmu obiektów sportowych w miasteczku akademickim. W tym celu należy kontaktować się z Działem Obsługi Obiektów,  tel. 89 523 38 65 lub 89 523 35 72

 

Studenckie i pracownicze benefity

Studenci, doktoranci, pracownicy UWM oraz członkowie tenisa na kółkach mogą korzystać z ulgowych wejść na korty tenisowe. Rezerwacji i płatności za wynajem kortów dokonuje się za pomocą aplikacji tenis4U (do pobrania w Google Play lub App Store). Aby zweryfikować prawo do przyznania ulgi, należy przesłać na adres korty.uwm@uwm.edu.pl wiadomość zawierającą: imię, nazwisko oraz numer telefonu użyty do założenia konta. Wiadomość należy wysłać z poczty uniwersyteckiej.

Zniżki obowiązują również na Pływalni Uniwersyteckiej. Przy zakupie biletu wystarczy okazać ważną legitymację studencką lub pracowniczą.