04 Lipca 2024

Aktualności


Michał Ćwiekowski, absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych z roku 2012, od początku kariery zawodowej związany jest z ING Bankiem Śląskim S.A. W latach 2016-2023 był dyrektorem Oddziału ds. korporacyjnych w Olsztynie, a obecnie pełni funkcję menadżera zespołu doradców w Centrum Bankowości Biznesowej Gdańsk.

Michał Ćwiekowski pochodzi ze Stawisk, koło Łomży. To mała miejscowość na Podlasiu. Dlaczego wybrał Olsztyn i Kortowo? Dlatego, że był w Kortowie na dniu otwartym i urzekło go to miejsce, klimat i ludzie. Początkowo studiował na Wydziale Humanistycznym – stosunki międzynarodowe. Na drugim roku rozpoczął kolejny kierunek – zarządzanie przedsiębiorstwem na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Po ukończeniu studiów licencjackich na stosunkach międzynarodowych rozpoczął studia magisterskie na kierunku ekonomia. Jego zainteresowania zaczęły wtedy się zmieniać i kierunki ekonomiczne zaczęły go wciągać coraz bardziej.

Na pierwszym roku mieszkał w akademiku przy ul. Żołnierskiej, a potem na stancji. Kiedy był na ostatnim roku studiów magisterskich, dostał się na staż w ING Banku Śląskim S.A. Staż trwał kilka miesięcy i pod jego koniec, a tuż przed zakończeniem studiów, zaproponowano mu pracę. Z propozycji skorzystał. W ciągu 12 lat przeszedł różne szczeble zawodowej drabiny i obecnie jest menadżerem Zespołu Doradców.

Zainteresowania humanistyczne jednak mu nie wywietrzały z głowy. Interesuje się historią, polityką, oczywiście finansami, wraz z żoną prowadzi nieduże gospodarstwo rolne nastawione na produkcję roślinną. Żona – Marta też jest absolwentką UWM – w Kortowie skończyła prawo. Mają dwoje dzieci.

lek

 

Michał ĆwiekowskiMichał Ćwiekowski o studiach na UWM:

Wybrałem UWM, bo… ma rewelacyjne miasteczko akademickie, którym możemy się szczycić na całą Polskę, a w nim niepowtarzalny klimat.

Najbardziej lubiłem… spotkania z kolegami i koleżankami w Kortowie, szczególnie w semestrze letnim.

Z Kortowa najmilej wspominam… ludzi – wykładowców, kolegów i koleżanki.

Najbardziej we znaki dało mi się… wnioskowanie statystyczne. To taki przedmiot.

Gdybym mógł wrócić do Kortowa to… Często tu wracam na rodzinne spacery.

Studia dały mi… możliwość poznania i rozwijania moich mocnych stron, co niewątpliwie pomogło mi w życiu zawodowym.

Rodzaj artykułu