09 Kwietnia 2024

Aktualności


Halo, halo uczennice i uczniowie szkół średnich! Pilnie uczycie się do egzaminu maturalnego? Przerwijcie i wpiszcie w kalendarz tę datę: 11 kwietnia! Właśnie wtedy odbędzie się Dzień Otwarty UWM.

To niepowtarzalna okazja do zapoznania się z pełną ofertą studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, ale przede wszystkim możliwość porozmawiania o swoich planach z osobami, dla których studia to już chleb powszedni.

SpotkajMy się w Kortowie!

Udział w Dniu Otwartym UWM ułatwi Wam podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów oraz uczelni (wierzymy, że zdecydujecie się na naszą!). Podczas wydarzenia przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży opowiedzą o tym, na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej zdać egzamin maturalny, a osoby z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie podpowiedzą, jak płynnie przejść przez proces rekrutacyjny. Będzie również wisienka na torcie! Jaka? O tym już za chwilę. 

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski – tu jest Wasze miejsce 

Poznanie uczelni i kierunków studiów, na które chcecie aplikować, pozwoli Wam świadomie wybrać swoją drogę po ukończeniu szkoły średniej. Możecie zrobić to już teraz, wchodząc na naszą stronę rekrutacyjną, pobierając „Niezbędnik przyszłego studenta” lub „Informator 2024/2025”. Ale pamiętajcie — zawsze warto porozmawiać z kimś, kto uczy się już na wybranym przez Was kierunku. 

Podczas Dnia Otwartego UWM spotkacie studentów i studentki, a także naukowców i naukowczynie, którzy/re chętnie podzielą się z Wami informacjami o tym, jak wyglądają zajęcia, co można robić po studiach, a także jak najlepiej rozwijać swoją karierę naukową i zawodową. Stoiska wszystkich wydziałów znajdziecie na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej.  

 

 

Studia to nie tylko nauka 

Studia to czas, w którym poza wykształceniem wyższym zdobędziecie również nowe doświadczenia. Wśród nich będą przyjaźnie, nauka samodzielności i możliwość rozwijania swoich pasji. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie tworzy do tego przestrzeń, którą również poznacie podczas Dnia Otwartego UWM.  

W Bibliotece Uniwersyteckiej, na pierwszym i trzecim piętrze, zaprezentują się m.in. koła naukowe, agendy kulturalne, zespoły, drużyny sportowe czy samorząd studencki. Dzięki zaangażowaniu w ich działalność udoskonalicie swoje umiejętności i być może odkryjecie nowe talenty.  

 

Ciekawi i lubiani podczas Dnia Otwartego 

W Strefie Spotkań, która będzie mieściła się pod kopułą na pierwszym piętrze, odbędą się spotkania, które warto wziąć pod uwagę, planując przyjazd na Dzień Otwarty UWM.  

  • „Wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji”  - spotkanie z przedstawicielami Biura ds. Studenckich

  • „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o telewizji (mediach), ale baliście się zapytać. Telewizja w anegdocie” - spotkanie z Dorotą Wellman

  • „Bóg wybacza, nauka nigdy – największe wpadki naukowców z kategorii nauk ścisłych” - spotkanie z Wojciechem Drewniakiem z „Historia bez cenzury”

  • „Maturalne Q&A” - spotkanie z przedstawicielem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży

 

Wszystkie informacje na temat harmonogramu spotkań znajdziecie już niedługo na stronie dni.uwm.edu.pl. Są tam również zapowiedzi aktywności na poszczególnych wydziałach. Warto zapoznać się z nimi już teraz, aby lepiej zaplanować swój przyjazd. Na niektóre wykłady i warsztaty trzeba zapisać się wcześniej. Zapraszamy również do dołączenia do wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook

 

 

Dojazd do UWM 

Do Biblioteki Uniwersyteckiej dojedziecie komunikacją miejską. Przystanek, na którym powinniście wysiąść to Uniwersytet-Centrum Konferencyjne. Przygotowaliśmy również bezpłatne parkingi dla samochodów osobowych (przy Centrum Konferencyjnym) oraz dla autokarów (za Biblioteką Uniwersytecką). Pomocy i odpowiedniego wsparcia będzie w tym dniu udzielała Straż Uniwersytecka.  

 

„SpotkajMy się w Kortowie” i poznajmy się bliżej! 

Termin: 11 kwietnia 2024 r. 

Czas: 9:00-13:00 

Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka UWM, ul. M. Oczapowskiego 12B 

 

Mapa

Rodzaj artykułu