21 Sierpnia 2023

Aktualności


Podstawa Cup to nowy uniwersytecki turniej tenisowy na korcie profesorskim UWM. Powstał dla uczczenia habilitacji, ale rozrasta się do rangi wielkiego uniwersyteckiego szlema.

W tegorocznym turnieju rozgrywanym 29 lipca wzięło udział sześć par. Losowane one były z trzech grup. Pierwsza z nich była utworzona z byłych zawodników, druga – średnio zaawansowanych tenisistów, a trzecią tworzyli amatorzy. Turniej był rozgrywany metodą „każdy z każdym”. Mecze trwały do wygrania dwóch dużych tie-breaków (do 10 pkt).

Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw zajęła para Zdzisław Lech (Urząd Miejski Olsztyn) i Robert Podstawski (Szkoła Zdrowia Publicznego UWM). Drugie miejsce należało do Przemysława Sobiecha (Wydział Weterynarii) i Lecha Smoczyńskiego (Wydział Rolnictwa i Leśnictwa), zaś miejsce trzecie przypadło Ryszardowi Kowalczykowi (Wydział Rolnictwa i Leśnictwa) i Robertowi Skierskiemu (Urząd Celny).

Zwycięzcy dostali nagrody, a wszyscy – pizzę ufundowaną przez organizatora.

Pierwsza edycja Podstawa Cup odbyła się 16-17 lipca 2022 r. Zorganizował ją dr hab. Robert Podstawski dla uczczenia pozytywnego zakończenia swojego przewodu habilitacyjnego. Turniej tak się spodobał uczestnikom, że zainspirowali jego organizatora do działań cyklicznych - co roku w okresie wakacyjnym.

 Celem Podstawa Cup jest nie jest rywalizacja, lecz dobra zabawa na korcie, a przede wszystkim propagowanie aktywnego stylu życia w środowisku akademickim poprzez grę w tenisa - mówi dr hab. Robert Podstawski.

Dr Podstawski, chociaż obserwuje coraz większą aktywność fizyczną kobiet, to ubolewa jednak nad tym, że w uniwersyteckim tenisie pań prawie nie ma.

– Szkoda, bo w wydaniu amatorskim to sport wszechstronny i elegancki – zaznacza.

Z powodu dużego zainteresowania turniejami tenisowymi dr Podstawski planuje na przyszły rok zorganizować w Kortowie wielki szlem uniwersytecki, czyli cykl czterech turniejów, który zakończy się latem przyszłego roku.

– Zachęcam do niego szczególnie panie. Jest czas, aby się przygotować – mobilizuje dr Podstawski.

fot. organizatorzy, lek

Rodzaj artykułu