19 Marca 2023

Aktualności


Paulina Mikuła – znana vlogerka i autorka kanału na YouTube pt. „Mówiąc Inaczej” - będzie gościnią Dnia Otwartego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na podstawie swoich akademickich – i nie tylko – doświadczeń opowie o faktach i mitach dotyczących wyboru studiów. Zapamiętaj: 31 marca 2023 r. godzina 10:00! A już teraz przeczytaj, dlaczego nie może zabraknąć Cię na tym spotkaniu.

Podczas Dnia Otwartego UWM chcemy nie tylko przybliżyć ofertę edukacyjną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ale też zagwarantować Ci dostęp do osób, które sprawią, że podjęcie decyzji o studiach i danym kierunku, stanie się łatwiejsze. Dlatego zaangażowaliśmy naszych studentów i naukowców, aby byli na wyciągnięcie Twoich rąk. W Bibliotece Uniwersyteckiej będą czekali na Ciebie już od godziny 9:00.

 

Fakty i mity o wyborze studiów

Gościem specjalnym Dnia Otwartego UWM w Olsztynie będzie Paulina Mikuła. To znana osobowość internetowa, a także konferansjerka i vlogerka. Od 10 lat prowadzi językowy kanał w serwisie YouTube pt. „Mówiąc Inaczej”. To najpopularniejszy w Polsce vlog o tej tematyce, który aktualnie subskrybuje ponad 500 tys. osób. W kwietniu 2016 roku ukazała się pierwsza książka autorki pt. Mówiąc Inaczej”, poświęcona zagadnieniom językowym, a jesienią 2020 roku wydała LiteraTOURę”, czyli zbiór 150 felietonów na temat polskich książek. W czasie Dnia Otwartego UWM Paulina Mikuła opowie o tym, co jest ważne podczas wyboru kierunku studiów. Z jej wystąpienia dowiesz się także, jaką rolę w życiu odgrywa jasne komunikowanie się, bez względu na to, czy uważamy się za osoby z umysłem humanistycznym, czy ścisłym. Spotkanie ma formułę otwartą, dlatego będzie to również idealna okazja, aby zadawać naszej gościni pytania.

 

Strefa Spotkań z UWM

W Strefie Spotkań czeka na Ciebie znacznie więcej. Jeszcze przed spotkaniem z Pauliną Mikułą usłyszysz opowieść rektora dr. hab. Jerzego Przyborowskiego, prof. UWM, między innymi o tym, jak kiedyś wyglądały studia. Tu również odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Biura ds. Studenckich, którzy tego dnia odpowiedzą na wszystkie pytania związane z rekrutacją na studia.

W Strefie Spotkań poznasz również osoby związane z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, które popularyzują naukę w Internecie. Nasze w sieci, czyli co jelenie, doktorki i babki robią w social mediach? ” to spotkanie z trzema kobietami, które w ciekawy i przystępny sposób, za pomocą mediów społecznościowych, dzielą się swoją wiedzą i ciekawostkami naukowymi. Szczegółowy program Strefy Spotkań i całego Dnia Otwartego UWM znajdziesz na stronie https://dni.uwm.edu.pl/program.

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o…

Podczas Dnia Otwartego UWM odbędą się również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży, którzy opowiedzą o egzaminie dojrzałości i odpowiedzą na wszystkie pytania uczniów i nauczycieli związane z maturą. Przed przyjazdem zapoznaj się z pełnym harmonogramem spotkań. Na parterze znajdziesz również stoisko Biura ds. Studenckich. W nim uzyskasz wszystkie dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji.

 

Już teraz pobierz szczegółowy plan stanowisk podczas Dnia Otwartego UWM.

Rodzaj artykułu