15 Lipca 2024

Aktualności

Męska sztafeta KS AZS UWM Olsztyn na dystansie 4x400 metrów wywalczyła w Lublinie brązowy medal 41. PZLA Mistrzostw Polski U23. Indywidualnie na trzecim stopniu podium w biegu na 800 metrów stanął także Kacper Lewalski.

Reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn (w składzie: Jakub Śliwa, Kacper Lewalski, Marcin Bendyk i Sebastian Michalak) wygrali swój bieg z czasem 3:19.41. Ale w drugiej serii szybsze były sztafety KS AZS AWF Wrocław (3:17.02) oraz AZS UMCS Lublin (3:14.80).  Brązowy medal to jednak duży sukces.

Pojechaliśmy takim mieszanym składem. Nie wszyscy biegają 400 metrów. Medal to wielki sukces. Po cichu na niego liczyłem. Ale mogło być różnie. Lublin miał niesamowicie mocną sztafetę, więc trudno było z nimi rywalizować – podsumował Kacper Lewalski. I dodał: – Myślę, że mogliśmy powalczyć o drugie miejsce. Nie wiem, dlaczego sędziowie ustawili nas w tej słabszej serii. Nie mogliśmy nawiązać rywalizacji. Ja nikogo nie miałem przed sobą i to było trudne.

Kacper Lewalski był trzeci także w indywidualnym biegu na 800 metrów. Wygrał reprezentant klubu AZS UMCS Lublin – Bartosz Kitliński, który w tym sezonie prezentuje wysoką formę. Potwierdził to w sobotę. Zwyciężył pewnie z czasem 1:49.18, kontrolując bieg. Zawodnik KS AZS UWM Olsztyn przyjął inną taktykę. Zaczął atakować na ostatnich 300 metrach. Ale nie udało mu się wyprzedzić także drugiego na mecie Macieja Wyderki (1:49.59).

Zepsułem ten bieg. Bardzo słabo pobiegłem taktycznie. Nie wystartowałem za chłopakami i oni mi po prostu uciekli. Przespałem ten moment, kiedy oni zaczęli ruszać – podsumował Lewalski. I dodał: – Jechałem do Lublina z zamiarem wygrania mistrzostw Polski na swoim koronnym dystansie. Byłem według mnie najszybszy. Przespałem ten bieg i biorę to na klatę!

Drugi dzień rywalizacji w Lublinie był podwójnie udany dla Sebastiana Michalaka, który był bliski wywalczenia krążka także indywidualnie. Zajął czwarte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Jego czas to 52.96 sekundy.

Na szóstych pozycjach w biegach na 200 metrów kobiet i mężczyzn sklasyfikowani zostali natomiast inni reprezentanci klubu AZS UWM Olsztyn – Aleksandra Lis (24.35 s) oraz Jakub Śliwa (21.52 s). Dodatkowo w sobotę Aleksandra Lis uzyskała szósty czas w biegu na 400 metrów (55.57). Na piętnastym miejscu wśród pań startujących na 800 metrów sklasyfikowana została z kolei Julia Twardowska (2:15.55).

Źródło: Radio UWM FM

Zdjęcie główne: mat. organizatorów / 41. PZLA Mistrzostwa Polski U23 – Lublin 2024