04 Września 2023

Aktualności

Pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz miłośnicy tenisa skorzystali z pięknej wrześniowej pogody i na korcie profesorskim w Kortowie rozegrali turniej podsumowujący sezon.

Wrześniowe turnieje tenisowe organizowane przez AZS UWM Olsztyn oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UWM stały się już tradycją. Biorą w nim udział obecni i emerytowani pracownicy Uniwersytetu oraz ci, dla których gra w tenisa jest hobby.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło dziesięcioro zawodników, spośród których rozlosowano pięć par. Zwycięzców wyłoniło dziesięć meczów w systemie każdy z każdym. Nad przebiegiem zawodów czuwała Krystyna Pieczulis-Smoczyńska ze SWFiS.

Uczestnicy turnieju tenisowego na korcie profesorskim / fot. SWFiS

Jednak sportowa rywalizacja nie jest podczas tego turnieju najważniejsza. Uczestnicy korzystają ze wspólnego spotkania i przy grillu toczą długie rozmowy o tenisie i nie tylko. Omawiają mecze, swoje postępy w grze, a także świętują tenisowe jubileusze. Wszystko odbywa się w przyjacielskiej atmosferze.

Wyniki tegorocznego turnieju:

1. miejsce: Władysław Nowosielski/Krzysztof Bartnikowski