17 Maja 2023

Aktualności

Poznaliśmy nazwiska laureatów pierwszej edycji rektorskich nagród za działalność społeczną na rzecz uczelni i osiągnięcia sportowe. To sposób na docenienie tych studentów i doktorantów UWM, którzy są zaangażowani w życie Uniwersytetu oraz promują go swoimi sukcesami. Pula nagród wynosiła 250 tys. złotych.

O nagrodę za działalność społeczną na rzecz Uniwersytetu ubiegało się 129 osób, kolejne 33 konkurowało o nagrodę za osiągnięcia sportowe. Ostatecznie nagrodzonych zostało 26 społeczników zaangażowanych w życie uczelni i 28 osób mogących się pochwalić świetnymi wynikami w sporcie.

Trudno oszacować, czy jest to dużo, czy mało – pewnie porównując to z liczbą 17 tys. studentów, to niewiele, ale trzeba pamiętać, że kryteria dość wysoko zawieszały poprzeczkę – komentował wyniki konkursu prof. Sławomir Przybyliński, prorektor UWM ds. studenckich. I przypomniał, że pula nagród (w obu tych nagrodach) wynosiła 250 tys. złotych.

Mam nadzieję, że tegoroczna edycja zachęci pozostałych studentów i doktorantów do tego, aby składali wnioski i w rezultacie w kolejnych edycjach będzie jeszcze więcej kandydatów – zaznaczył prorektor. – Naprawdę wielu studentów i doktorantów naszej uczelni ma osiągnięcia, którymi może się pochwalić. Zarekomenduję panu rektorowi, aby ten konkurs odbywał się nadal, bo uważam, że jest ważnym elementem życia studenckiego i doktoranckiego. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy złożyli wnioski i gratuluję nagrodzonym. Jeśli komuś się nie udało, to proszę się nie zniechęcać, tylko dalej pracować i być może w tym roku uda się zdobyć osiągnięcia, które pozwolą na zwycięstwo w kolejnych edycjach.

Nagrody za działalność społeczną przyznano następującym osobom:

Lp.

Weronika Libuda

26.

Klaudia Dorota Majewska

Nagrody za osiągnięcia sportowe otrzymali:

Lp.

1.