05 Lipiec 2023

Aktualności


Wykładowcy i pracownicy administracji Wydziału Nauk Społecznych UWM przygotowują się do przeprowadzki do nowej siedziby i rozpoczęcia nowego roku akademickiego w nowych warunkach.

Powierzchnia nowego budynku, w którym od nowego roku akademickiego uczyć się będą studenci Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Prawa i Administracji, liczy ponad 13 tys. metrów kwadratowych, a liczba pomieszczeń dydaktycznych, biurowych i technicznych to ponad 300.

- Finalizujemy cały proces oddania do użytku nowej siedziby WNS oraz WPiA. To piękny moment dla pracowników i dla studentów, ale także dla całego Uniwersytetu, bo dowodzi temu, że nasza uczelnia się rozwija. Budynek jest piękny zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jego wyposażenie sprzyja synergii pracowników i studentów. Myślę, że społeczność tych wydziałów będzie się tutaj bardzo dobrze czuła. Bardzo ważne jest to, że nie będziemy już porozrzucani po całym Olsztynie. Spontaniczna radość z tego wszystkiego była widoczna dzisiaj podczas zwiedzania na twarzach pracowników – mówił dr hab. Sławomir Przybyliński, prof. UWM, prorektor ds. studenckich związany z Katedrą Pedagogiki Specjalnej i Resocjalizacji.

Pierwsze spotkanie pracowników WNS w nowej siedzibie - lipiec 2023

 

W środę (7 lipca) pracownicy WNS mieli okazję zwiedzić swoje przyszłe miejsce pracy. O to, aby zapoznali się z nim jeszcze przed udaniem się na wakacyjny odpoczynek zadbała dr hab. Joanna Ostrouch-Kamińska, prof. UWM, dziekan Wydziału Nauk Społecznych.  

Bardzo zależało mi na tym, aby pracownicy zapoznali się z wnętrzem nowej siedziby zanim jeszcze rozpoczniemy planowanie pracy, bo tylko wtedy można spełnić ich potrzeby. Np. sale dydaktyczne różnią się wielkością oraz przeznaczeniem – jedne z nich jest trudniej modyfikować, a inne łatwiej, więc ważne jest to, aby obejrzeć je już teraz. Wiem, że wszyscy bardzo się z tego cieszą i są podekscytowani, więc mam nadzieję, że to zwiedzanie było dla nich miłą i pomocną rzeczą – powiedziała prof. Joanna Ostrouch-Kamińska.

Na miejscu rozmawialiśmy z pracownikami WNS, którzy z budynku wyszli z uśmiechem na ustach i dużą motywacją przed nowym rokiem akademickim.

Otrzymaliśmy budynek, który pozwala realizować proces dydaktyczny we wspaniałych warunkach – na światowym poziomie. Daje on możliwości zarówno edukacyjne, jak i stwarza warunki do prowadzenia studenckiego życia, odpoczynku poza zajęciami. Myślę, że każdemu będzie się tutaj przyjemnie spędzało czas – powiedział dr hab. Waldemar Tomaszewski, prof. UWM z Katedry Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.  

Pierwsze spotkanie pracowników WNS w nowej siedzibie - lipiec 2023

 

Dr hab. Marzenna Nowicka, prof. UWM z Katedry Dydaktyki i Wczesnej Edukacji zwróciła uwagę na ładny wygląd budynku oraz wnętrz.

Jest pięknie – wszystko jest ze sobą zgrane, utrzymane w jednej tonacji. Sale są piękne, dobrze doświetlone, są przestrzenie dla studentów, zaplanowane miejsca odpoczynku, jest bardzo nowocześnie. Chciałabym podkreślić, że do tego, jak ten budynek ostatecznie wygląda, bardzo przyczyniła się myśl pani dziekan, która na każdym etapie budowy i wykończenia była bardzo zaangażowana i starała się uwzględnić wszystkie nasze potrzeby dotyczące aranżacji pomieszczeń. O tym, jak wielu osobom sprawia radość ta nowa siedziba świadczy to, że studenci, którzy bronią teraz prace dyplomowe zabierają je pod nową siedzibę, aby tam zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – powiedziała prof. Marzenna Nowicka.

Budowa nowej siedziby Wydziału Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa i Administracji rozpoczęła się blisko cztery lata temu. Łączny koszt inwestycji to około 68 milionów złotych. Jak mówiła w lutym w rozmowie z mediami UWM Klaudia Breńska, kierowniczka budowy z firmy Budimex i absolwentka UWM, w trakcie prac zużyto ponad 650 ton stali, 7500 metrów sześciennych betonu, 285 km kabli i przewodów. Wstawiono 494 okien, 314 drzwi, 46 aluminiowych ścian i 6 witryn zewnętrznych.

mw

 

Rozmowę z Klaudią Breńską, kierowniczką budowy siedziby wydziałów WNS i WPiA, można przeczytać >>> w marcowym wydaniu "Wiadomości Uniwersyteckich"

Rodzaj artykułu