02 Marca 2023

Aktualności


Prof. Jerzy Przyborowski zwrócił się z apelem o wzięcie udziału w zbiórce, której celem jest zebranie funduszy na leczenie córki Anny Rzeczkowskiej, pracownicy dydaktycznej Studium Języków Obcych UWM.

Rektor UWM wystosował apel do społeczności akademickiej. Prosi w nim o wsparcie finansowe, bez którego niemożliwe będzie dalsze leczenie Agnieszki Rzeczkowskiej. U córki pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wykryto glejaka wielopostaciowego IV stopnia.

 

Datek można przekazać pod linkiem: https://onkozbiorka.pl/agnieszka-rzeczkowska

- Agnieszka zbiera na nierefundowane (choć dostępne w Polsce) terapie mające zatrzymać kolejne wznowy - poinformowała jej mama, Anna Rzeczkowska, która na UWM pełni funkcję zastępczyni kierownika Studium Języków Obcych. - Moja córka zachorowała w listopadzie 2021. W 2022 roku przeszła dwie operacje w szpitalu wojskowym w Bydgoszczy. Poddała się także 6-tygodniowej codziennej serii naświetlań i chemioterapii. Niestety, przed miesiącem kolejny rezonans wskazał drugą już wznowę... My, jej rodzice i nasz 5-letni wnuk Antek, ciągle nie tracimy nadziei, że można jeszcze coś zrobić  i że są sposoby na zatrzymania tego nowotworu.

Agnieszka Rzeczkowska z synem Antkiem
Agnieszka Rzeczkowska z synem Antkiem / Fot. Archiwum prywatne

 

Rodzaj artykułu