27 Listopada 2023

Aktualności


W czwartek 23 listopada na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim po raz drugi odbyło się wydarzenie pod hasłem Speed Friending. Studentki oraz studenci z różnych wydziałów spotkali się w Bibliotece Uniwersyteckiej, aby spróbować nawiązać nowe znajomości.

Speed Friending zadebiutował na Uniwersytecie w lutym tego roku i wzięło w nim udział około sto studentek i studentów. Inicjatorką wydarzenia zachęcającego do tego, by „spotkać się jak dawniej” była Marzena Radzka-Wiśniewska, streetworkerka z Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia.

– Na pomysł Speed Friendingu wpadłam ja, ale bardzo szybko zaprosiłam do współpracy samorząd studencki. Miał on wcześniejsze doświadczenia, które w trakcie Kortowiady stosował w podobnej idei, czyli przy Speed Datingu. Tak oto połączyliśmy siły – tłumaczyła Marzena Radzka-Wiśniewska.

Ciepły odbiór pierwszego wydarzenia sprawił, że jego powtórzenie było tylko kwestią czasu. Studenci nie musieli czekać na kolejny Speed Friending nawet roku.

– Poprzednia edycja pokazała nam, że zdecydowanie jest zainteresowanie takim wydarzeniem. Pierwszy Speed Friending przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, bo pojawiło się dużo więcej osób niż myśleliśmy. To nam pokazało, że jest popyt na to, żeby zrobić kolejną edycję. Dlatego jesteśmy tutaj po raz kolejny i po raz kolejny liczymy na tak samo dużą, jak nie większą frekwencję – mówiła przed rozpoczęciem wydarzenia Natalia Zduńczyk-Sawka, delegatka do RUSS na Wydziale Nauk Społecznych.

 

Speed Friending w Bibliotece Uniwersyteckiej
Organizatorzy wydarzenia 
Fot. Maciej Piórek

 

Na wydarzenie mogli przyjść wszyscy zainteresowani, których nie odstraszyła nie najlepsza pogoda na zewnątrz. Już przy wejściu studenci odbierali od organizatorek naklejki, na których wpisywali swoje imię, ułatwiając innym jego zapamiętanie. W trakcie trwania Speed Friendingu uczestniczki i uczestnicy mogli usiąść do jednego stolika z innymi osobami i porozmawiać z nimi przez określony czas. Co jeśli nie mieli pomysłu na temat tej rozmowy? Każda grupa miała do wykorzystania przygotowaną przez organizatorów planszę. Losowano z niej pytania ułatwiające nawiązanie kontaktu. Gdy skończył się czas, można było przesiąść się do innego stolika.

Poza rozmowami przy stolikach, uczestnicy mogli także się lepiej poznać, grając w kilka popularnych planszówek i gier karcianych. Czekały na nich takie tytuły jak UNO, Karty Dżentelmanów czy 5 sekund, zachęcające do interakcji.

Wiele wskazuje na to, że Speed Friending stanie się jednym z cyklicznych wydarzeń organizowanych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

al

Fot. Maciej Piórek

O wydarzeniu można posłuchać także na >>> stronie Radia UWM FM

 

 

 

Rodzaj artykułu