21 Maja 2023

Aktualności

Tegoroczne Święto Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbędzie się 31 maja w Centrum Konferencyjnym. Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano na godz. 9.30. Podczas uroczystości zostanie nadany tytuł doktora honoris causa oraz odbędzie się wręczenie Statuetki Nicolaus Copernicus. To także wyjątkowy dzień dla osób, które w ostatnim roku zdobyły stopnie doktora i doktora habilitowanego - odbiorą one swoje dyplomy.

Tradycją Święta Uniwersytetu jest to, że tego dnia do wspólnoty akademickiej UWM dołącza osoba uhonorowana tytułem doktora honoris causa. Tym razem godność ta nadana zostanie prof. Marii Siemionow, która w historii medycyny zapisała się m.in. jako ta, która dokonała pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy. W Centrum Konferencyjnym prof. Siemionow wygłosi wykład „Moja droga do kariery naukowej”.

Wyjątkowe wyróżnienie odbierze też tego dnia prof. Danuta Kruk. Badaczka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zostanie uhonorowana Statuetką Nicolaus Copernicus.

Przed uroczystością, o godzinie 8.30, zaplanowano także złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej tragiczne wydarzenia II wojny światowej, które rozegrały się na terenie Kortowa. Uroczystość będzie miała miejsce przy budynku Instytutu Rybactwa Śródlądowego (ul. Oczapowskiego 11).

O godz. 19 w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie odbędzie się msza święta oraz koncert Chóru Medici Pro Musica.

Święto Uniwersytetu obchodzone jest z okazji rocznicy przyjęcia projektu ustawy o utworzeniu UWM. Dokument ten opublikowano 1 czerwca 1999 roku.

PROGRAM UROCZYSTOŚCI W CENTRUM KONFERENCYJNYM

Hymn Państwowy

Hymn Unii Europejskiej

Wystąpienie Rektora