17 Marca 2023

Aktualności


Rozwijanie idei zrównoważonego rozwoju, kompetencji biznesowych czy miękkich – między innymi takie korzyści dla społeczności UWM popłyną z podpisania umowy z bankiem Santander.

Prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, podkreśla, że połączenie sił z Santander dowodzi temu, że nasza uczelnia jest atrakcyjnym partnerem do współpracy i wymiernie oddziałuje na otoczenie gospodarcze.   

- Jestem bardzo zadowolony z rozpoczęcia tej współpracy, ponieważ ma ona wielowymiarowy charakter. Będzie ona obejmowała: rozwój nowych technologii, wspieranie kultury przedsiębiorczości, nawiązywanie kontaktów międzynarodowych, badania naukowe, wsparcie merytoryczne dla społeczności uniwersytetu (studentów, doktorantów, pracowników, samorządu studenckiego, kół naukowych i innych organizacji uczelnianych). Tym samym będziemy realizowali ważne dla nas cele zrównoważonego rozwoju, wśród których znajdują się m.in. dobra jakość edukacji i wzrost gospodarczy. To dobra propozycja dla naszych studentów. Spodziewamy się, że korzystając ze Stypendiów Rozwojowych Santander, będą mieli szansę podnieść zawodowe kwalifikacje już w czasie studiów, dzięki czemu później będzie im łatwiej odnaleźć się na rynku pracy – skomentował podpisanie umowy prof. Jerzy Przyborowski, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 

 

 

 

Santander prowadzi szereg projektów rozwojowych, w których już dziś może brać udział każdy, kto chce rozwijać swoje umiejętności.  

- Od lat wspieramy rozwój społeczeństwa poprzez współpracę z uczelniami, realizując wspólnie stypendia, szkolenia i kursy. Ta umowa wpisuje się w naszą misję i otwiera nam drogę do bezpośredniego wsparcia społeczności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz współdziałania dla dobra społeczności lokalnej. Wierzymy, że dzięki takim inicjatywom pomagamy osiągnąć pełny potencjał oraz odkryć zdolności drzemiące w młodych ludziach - powiedział Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades.

W najbliższym czasie zostanie uruchomiony specjalny program stypendialny, z którego będą miały szansę skorzystać wszystkie chętne osoby związane z UWM. Będzie można między innymi uczyć się języków, skorzystać z kursów związanych z nauką inwestowania na giełdzie papierów wartościowych czy dowiedzieć się o tym, jak sztuczna inteligencja oddziałuje na nasze życie.

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnie trwającymi programami:

Linki:

Rodzaj artykułu