07 Kwietnia 2023

Aktualności

W budynku Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przed świętami zaprezentowano wystawę "Wielkanocne inspiracje". Przygotowało ją Koło Naukowe Florystów pod kierunkiem dr inż. Beaty Płoszaj-Witkowskiej z Katedry Architektury Krajobrazu.

Autorami stroików, które od 27 marca oglądać można przy dziekanacie Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie, są studenci I i II stopnia kierunku architektura krajobrazu.

Skąd pomysł na taką wystawę?

- Chcieliśmy pokazać, jak w łatwy sposób (z materiałów, które znajdziemy w ogrodzie) można przygotować dekoracje świąteczne" - tłumaczyła dr inż. Beata Płoszaj-Witkowska, która Amelii Zalewskiej z Radia UWM FM opowiedziała także, jak samodzielnie przygotować takie dekoracje na Wielkanoc.

Rozmowy można wysłuchać na stronie >>> Radia.

Źródło: Radio UWM FM