05 Września 2023

Aktualności


Jeśli nie dostałeś(-aś) się na studia w pierwszej rekrutacji, nie martw się. Masz jeszcze szansę, aby zostać studentem lub studentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Do 13 września, 15:00 trwa rekrutacja uzupełniająca na UWM. Poznaj listę kierunków, na które możesz aplikować oraz harmonogram, jaki obowiązuje w ostatnim etapie naboru.

Rekrutacja uzupełniająca to twoja ostatnia szansa, aby już w październiku rozpocząć nowy etap życia w murach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czekają tu na ciebie: doświadczona karda naukowców, jedyne w swoim rodzaju miasteczko studenckie – Kortowo, położone wśród warmińskich lasów i jezior, a także przyjazna atmosfera. To połączenie sprawi, że od pierwszych chwil w UWM-ie poczujesz się jak u siebie. 

 

Początek wrześniowej rekrutacji 

Rekrutacja dodatkowa na studia stacjonarne i niestacjonarne w języku polskim rozpoczęła się 5 września. Od tego dnia masz możliwość zapisania się na wybrany kierunek za pomocą systemu IRK, czyli Internetowej Rejestracji Kandydatów. Możesz to zrobić do 13 września do godziny 15 – wówczas system automatycznie się zamknie. Najpóźniej tego samego dnia konieczne jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia nastąpi 18 września o godzinie 12, a chęć studiowania musisz potwierdzić do 26 września. Ogłoszenie wyników naboru uzupełniającego zaplanowane jest na 27 września.  

 

Budynek Biblioteki Uniwersyteckiej

 

Rekrutacja uzupełniająca na UWM – krok po kroku 

O tym, w jaki sposób zaaplikować na wybrany kierunek studiów na UWM, dowiesz się ze strony, na której zamieściliśmy opis, jak krok po kroku wygląda proces rekrutacyjny. Znajdziesz tam informacje o wymaganych dokumentach czy sposobie powiadamiania o wynikach rekrutacji. Koniecznie zwróć uwagę na podział na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie oraz na studia II stopnia.  

 

Jakie kierunki studiów są dostępne? 

Kierunki studiów, na które możesz zapisać się w rekrutacji uzupełniającej na rok akademicki 2023/2024, znajdziesz na stronie rekrutacyjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tam zapoznasz się z opisami, które pomogą ci wybrać ścieżkę swojej edukacji i przyszłości. Sprawdź również harmonogram, aby nie pominąć żadnego etapu związanego z aplikowaniem na studia na UWM. Zachęcamy również do pobrania „Informatora dla kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne 2023/2024” oraz „Niezbędnika przyszłego studenta”

 

Spotkajmy sie w Kortowie

 

Rodzaj artykułu