06 Lipca 2023

Aktualności

Wyniki egzaminów maturalnych są podstawą przyjęcia na większość kierunków, również na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Już 7 lipca dowiesz się, jak ci poszło podczas majowego egzaminu dojrzałości. A teraz sprawdź, jakie kroki poprowadzą cię w kierunku wymarzonych studiów.

Do 11 lipca trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia oraz stacjonarne, jednolite studia magisterskie. To ostatni moment, aby zdecydować o swojej przyszłości.

Uzupełnij profil rekrutacyjny na UWM

Kiedy otrzymasz wyniki egzaminów maturalnych, system Internetowej Rejestracji Kandydatów, automatycznie pobierze je z Krajowego Rejestru Matur. Jest to również dobry czas na to, aby sprawdzić, czy dotychczas wpisane dane są poprawne. Nie zapomnij również uiścić opłaty rekrutacyjnej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o rekrutacji

Jeśli jeszcze jesteś na etapie wybierania studiów, koniecznie zapoznaj się z ofertą Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Znajdziesz ją na stronie rekrutacyjnej. Są tam nie tylko opisy wszystkich kierunków kształcenia, ale również zasady rekrutacji, informacje o opłatach, a także harmonogram rekrutacji i odpowiedzi na „Najczęściej zadawane pytania”. Pobierz również „Niezbędnik przyszłego studenta” oraz „Informator na rok akademicki 2023/2024”. Dzięki nim wszystkie informacje masz zawsze na wyciągnięcie ręki.

Ile czasu trwa rekrutacja na studia?

Terminy rekrutacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie są zależne od formatu studiów. Rejestracja na stacjonarne studia I stopnia oraz stacjonarne jednolite studia magisterskie kończy się 11 lipca. Aby zarejestrować się na studia drugiego stopnia, studia niestacjonarne: pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie, masz czas do 21 lipca. W obu przypadkach system zamyka możliwość aplikowania na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie o godzinie 15.

Listy przyjętych na studia

Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie odbędzie się 17 lipca po godzinie 12. Informację, czy znajdujesz się wśród tych osób, znajdziesz na swoim koncie w systemie IRK. Do 21 lipca masz czas, aby potwierdzić chęć studiowania. Zrobisz to, składając wymagane dokumenty w Punkcie Obsługi Kandydata przy ul. Oczapowskiego 12b (budynek Biblioteki Uniwersyteckiej). Możesz je dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą na adres:

Rekrutacja UWM, ul. Oczapowskiego 12b, 10-719 Olsztyn

(na kopercie należy dopisać kierunek studiów)

Pamiętaj! Liczy się data wpływu dokumentów, a nie data stempla pocztowego.

Druga lista, czyli lista kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru, zostanie ogłoszona 25 lipca po godzinie 12. Ostateczna informacja o osobach przyjętych na studia pojawi się 1 sierpnia.

Masz pytania? Dzwoń!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub trudności z przejściem przez system IRK, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 89 524 50 80. Infolinia przeznaczona dla kandydatów na studia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Możesz również wysłać maila na adres: rekrutacja@uwm.edu.pl. Pamiętaj, że wiele odpowiedzi znajdziesz w poszczególnych zakładkach na stronie rekrutacyjnej.