07 Czerwca 2023

Aktualności


Trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To czas, w którym rozpoczyna się Twoja studencka przygoda, dlatego nie zwlekaj i już teraz wejdź do systemu IRK – Internetowa Rejestracja Kandydatów, aby zapisać się na wybrany kierunek.

Zobacz, jakie kroki należy podjąć, aby dać sobie szansę na naukę w najpiękniejszym miasteczku studenckim w Polsce.

Studia, które oferuje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, realizowane są na różnych poziomach kształcenia. Zapoznasz się z nimi na stronie rekrutacyjnej. Tam również znajdziesz niezbędne informacje dotyczące terminów i zasad rekrutacji. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

Internetowa Rejestracja Kandydatów

Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na rok akademicki 2023/2024 odbywa się przez system IRK – Internetowa Rejestracja Kandydatów. Za jego pomocą wybierasz wydział i kierunek studiów, na który chcesz aplikować. Aby to zrobić, musisz założyć konto w systemie, a następnie wpisać wymagane dane. Wyniki egzaminów maturalnych możesz uzupełnić później. Jeśli masz wątpliwości, jak przejść przez rejestrację bez dokumentu, jakim jest świadectwo dojrzałości, przeczytaj „Najczęściej zadawane pytania”.

W razie dodatkowych wątpliwości możesz zadzwonić na infolinię dla kandydatów (tel. 89 524 50 80), która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Ze wsparcia skorzystasz także mailowo: rekrutacja@uwm.edu.pl. Pamiętaj, że podczas rekrutacji możesz wybrać więcej niż jeden kierunek. Za każdy musisz jednak uiścić oddzielną opłatę rekrutacyjną na wskazany przez system indywidualny numer konta.

 

Rekrutacja na UWM

 

Terminy rekrutacji na studia

Rekrutacja rozpoczęła się 7 czerwca. Na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie potrwa do 11 lipca, a na studia drugiego stopnia oraz studia niestacjonarne: pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie, do 21 lipca. Nie ma możliwości, aby przesunąć terminy, ponieważ system automatycznie zamknie możliwość rejestracji o godzinie 15 w wyżej wymienionych dniach.

Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia dla studiów stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich odbędzie się 17 lipca. W tym przypadku czas na potwierdzenie zamiaru studiowania masz do 21 lipca. Jeśli nie zakwalifikujesz się na studia w pierwszym etapie – nie martw się. 25 lipca nastąpi ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru. Tego dnia sprawdź jeszcze raz swoje konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Ostateczny wynik naboru pojawi się 1 sierpnia.

Ogłoszenie list kandydatów kwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne drugiego stopnia, studia niestacjonarne: pierwszego stopnia, drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie, odbędzie się 26 lipca od godziny 12. Potwierdzenie zamiaru studiowania należy zgłosić do 2 sierpnia. Wszystkie terminy znajdziesz w harmonogramie rekrutacji.

Otrzymałeś wyniki matur – i co dalej?

Ogłoszenie wyników matur 2023 zaplanowane jest na piątek 7 lipca o 8:30. Poznasz je online przy pomocy systemu ZIU, a szkoła średnia, do której uczęszczałeś, jeszcze tego samego dnia otrzyma świadectwa.

Od razu po odebraniu dokumentu wejdź do systemu IRK – Internetowa Rejestracja Kandydatów i uzupełnij numer świadectwa, dane instytucji, która je wydała, oraz wyniki egzaminów. Pozostaje już tylko czekać na ogłoszenie list kandydatów osób kwalifikowanych do przyjęcia na studia.

Zostałeś zakwalifikowany – i co dalej?

Informacja o tym, czy zostałeś zakwalifikowany na studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie pojawi się na Twoim koncie w systemie IRK. Aby jednak potwierdzić chęć studiowania, musisz złożyć wymagane dokumenty za pośrednictwem IRK lub osobiście w Punkcie Obsługi Kandydata, ul. Oczapowskiego 12b (budynek Biblioteki Uniwersyteckiej). Dokumenty możesz również wysłać pocztą na adres:

Rekrutacja UWM, ul. Oczapowskiego 12b, 10-719 Olsztyn

(na kopercie należy dopisać kierunek studiów)

Pamiętaj! Liczy się data wpływu dokumentów, a nie data stempla pocztowego.

 

Rekrutacja na UWM

 

Dodatkowe informacje

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie rekrutacji. Tam poznasz zasady przyjęcia na studia, a w zakładce kryteria kwalifikacji sprawdzisz przedmioty objęte postępowaniem rekrutacyjnym. Na stronie możesz również pobrać „Niezbędnik Przyszłego Studenta” oraz „Informator na rok akademicki 2023/2024”.

 

 

Rodzaj artykułu