25 Maja 2023

Okazjonalne informacje

Kortowiadowy Bój Wydziałów w 2023 roku zakończył się zwycięstwem Wydziału Nauk Technicznych. Drugie miejsce przypadło Wydziałowi Rolnictwa i Leśnictwa, a trzecie Wydziałowi Medycyny Weterynaryjnej.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego jeszcze przed Kortowiadą deklarowała, że Bój Wydziałów wróci do swoich korzeni! Tegoroczne konkurencje były inspirowane tym, co przez lata było w Boju Wydziałów najlepsze.

Uczestnicy Boju Wydziałów zbierali punkty m.in. za stworzenie najlepszych strojów w tematyce kosmicznej dla drużyny oraz założenia ich w określonym czasie. W międzyczasie usłyszeli oni pytania dodatkowe, za które także można było zdobyć punkty.

Po ukończeniu swoich strojów drużyna przystąpiła do konkurencji fizycznej, która będzie się składać z trzech etapów: wyścigu w workach jutowych, przemieszczaniu się do wyznaczonego miejsca na gazetach (dowolną techniką, ale tak, by buty nie miały kontaktu z ziemią) oraz celowaniu wyłowionymi z błota piłeczkami.

Bój Wydziałów 2023