25 Styczeń 2023

Aktualności


"Poznaj nowoczesne technologie z WNT!" - tym hasłem studenci i pracownicy Wydziału Nauk Technicznych UWM zapraszali w środę 18 stycznia do swoich laboratoriów i sal wykładowych. Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół średnich oraz studentów innych wydziałów.

W środę już od rana w budynku Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie przy ul. Oczapowskiego można było nauczyć się obsługi skomplikowanych robotów, maszyn przemysłowych i rolniczych lub wziąć udział w pokazach symulatorów dronów czy warsztatach projektowania komputerowego. Swoją ofertę i działania zaprezentowały także koła naukowe. 

Uważam, że nasze spotkanie ze studentami oraz uczniami szkół średnich było bardzo udane. Warto było przyjść i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś to powtórzymy. Mamy kilka takich wydarzeń w ciągu roku, m.in. targi pracy. Zgłaszają się do nas szkoły a my jesteśmy zadowoleni z tego, co sie wydarzyło - mówił dr inż. Jerzy Domański, prodziekan ds. studenckich WNT. - Jest duża potrzeba kontaktu młodzieży z nowoczesną techniką. Technika nas otacza i warto ją rozumieć!.

 

Relacji i rozmów z uczestnikami wydarzenia na Wydziale Nauk Technicznych można posłuchać w >>> Radiu UWM FM.

pisz/Radio UWM FM

 

 

Rodzaj artykułu