08 Listopada 2023

Wydarzenia

Akademicki Związek Sportowy zaprasza do aktywności fizycznej podczas Akademickiej Doby Sportu. Od piątku 10 listopada od godz. 15:30 przez całą dobę w Hali Sportowej UWM będzie można wziąć udział w treningach różnych dyscyplin. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Akademicka Doba Sportu to ogólnopolskie wydarzenie promujące kulturę fizyczną, uprawianie aktywności fizycznej i prozdrowotny tryb życia. Akademicki Związek Sportowy zaprasza do udziału wszystkich chętnych, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności akademickiej. Wydarzenia w poszczególnych miastach będą się opierać różnorodnych aktywnościach okołosportowych zaplanowanych na 24 godziny i zlokalizowanych na terenie obiektów sportowych należących do uczelni wyższych oraz miasta. Organizatorzy chcą pokazać, że aktywność ruchową można uprawiać o każdej porze dnia i nocy, a różnorodność form tej aktywności pozwala każdemu na uczestnictwo.

Akademicka Doba Sportu w Olsztynie odbędzie się z piątku na sobotę - 10/11.11.2023. Projekt nie przewiduje żadnych ograniczeń wiekowych. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodzica na uczestnictwo lub pojawić się z opiekunem prawnym. Uczestnictwo jest bezpłatne. Wymagane dokumenty znajdują się poniżej programu.

Poniżej pogram:

PIĄTEK 10.11.2023

15:30-18:00 - Pokazowy trening siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Przyjdź i zobacz gwiazdy światowej siatkówki. Zrób fotkę, zbierz autograf! Miejsce: Hala UWM w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7

18:00 - 20:00 - Otwarty trening siatkarski pod okiem: Javiera Webera (argentyński szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn, czterokrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich), Marcina Mierzejewskiego (asystent trenera Indykpolu AZS Olsztyn, wychowanek AZS Olsztyn, a także srebrny medalista Letniej Uniwersjady 2023) i Nicolasa Szerszenia (kapitan Indykpolu AZS Olsztyn, jeden z najbardziej doświadczonych zawodników akademików z Kortowa). Zapisy bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia.  Miejsce: Hala UWM w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7;

20:00 - 23:00 - Otwarty turniej futsalu  - zapisy online za pośrednictwem  formularza. Miejsce: Hala UWM w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7

23:00 - 8:00 - Nocny turniej koszykówki - zapisy bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia. Miejsce: Hala UWM w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7

SOBOTA 11.11.2023

8:00 - 11:00 - Otwarty trening lekkoatletyczny dla każdego - zapisy bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia. Miejsce: Stadion lekkoatletyczny UWM w Kortowie;

11:30 - 13:00 - Pokazy sztuk walki: taekwondo i aikido. Miejsce: Hala UWM w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7;

13:30 - 15:30 - Derbowy mecz I ligi futsalu kobiet: AZS UWM High Heels Olsztyn vs. Stomil Olsztyn. Miejsce: Hala UWM w Kortowie, ul. Prawocheńskiego 7.

Projekt realizowany przy wsparciu Akademickiego Związku Sportowego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Współorganizator - Organizacja Środowiskowa AZS woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Informacje dostępne są również na stronie wydarzenia.