25 Maja 2023

Wydarzenia

W czwartkowe (25 maja) popołudnie i wieczór warto zajrzeć do Strefy UWM na Kortowiadzie, ponieważ odbędzie się tam kilka ciekawych spotkań.

Hasłem „SpotkajMY się w Kortowie” Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zachęcał już do wzięcia udziału w dniu otwartym uczelni, a teraz zaprasza do uniwersyteckiej strefy spotkań. Będzie to miejsce rozmów z zaproszonymi gośćmi, czyli znanymi popularyzatorami nauki, przedstawicielami społeczności UWM oraz artystami. Gospodarzami strefy będą redaktorzy naczelni mediów uniwersyteckich.

Czwartkowym gościem dnia będzie Radek Kotarski, założyciel internetowego kanału Polimaty. Spotkanie z nim (godz. 18) przebiegać będzie pod hasłem „Świat za chwilę”, więc będzie można posłuchać i podyskutować m.in. o innowacjach, które mogą wkrótce zmienić nasze życie.

O żywności przyszłości Daria Bruszewska-Przytuła rozmawiać będzie z kolei z naukowcami z UWM: dr inż. Wioletą Chajęcką-Wierzchowską (Wydział Nauki o Żywności) oraz lek. wet. Remigiuszem Gałęckim (Wydział Medycyny Weterynaryjnej).

W dobry, imprezowy nastrój wprowadzi odwiedzających strefę UWM standup-er Cezary Ponttefski, a Piotr Szauer zaprosi do rozmowy artystów występujących na kortowiadowej scenie.

CZWARTEK

17.30-18.00 PANEL UWM: Mielony z owada czy z probówki? Żywność przyszłości - rozmowa z naukowcami UWM: dr inż. Wioletą Chajęcka-Wierzchowską i lek. wet. Remigiuszem Gałęckim

18.00-19.00 GOŚĆ DNIA: Radek Kotarski

19.30-20.00 SPOTKANIE Z ARTYSTKĄ KORTOWIADY: Zalia

20.30-21.30 STAND-UP: Cezary Ponttefski

22.00-22.30 SPOTKANIE z ARTYSTAMI KORTOWIADY: Enej

Poniższa mapka pokazuje, jak dotrzeć do Strefy UWM.