08 Grudnia 2023

Wydarzenia

Wojsko Polskie zaprasza studentów na Dni otwarte Legii Akademickiej. W programie m.in. rozmowy o walorach służby wojskowej oraz możliwość zapoznania się z wojskowym sprzętem.

Celem  Dni otwartych - Legia Akademicka jest zapoznanie studentów z ofertą proponowaną przez Siły Zbrojne RP w programie Legia Akademicka.

13 grudnia od godz. 10:00 do 14:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej odbędą się prelekcje związane z prezentacją programu. Przedstawiciele 16 Dywizji Zmechanizowanej, 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Regionalnego Centrum Informatyki omawiać będą walory służby wojskowej, a także możliwości rozwoju zawodowego w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur.

Teren biblioteki na kilka godzin zamieni się w miejsce, gdzie na przygotowanych stoiskach, każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć i dotknąć sprzęt, jakim dysponuje Wojsko Polskie. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać z żołnierzami o ich codziennej służbie.

Organizator: Koordynator Szkoły Legia Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Oddział Zamiejscowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie.

„Legia Akademicka” to jeden z najważniejszych obecnie programów Ministerstwa Obrony Narodowej, mający na celu odbudowę źródeł zasilania zasobów rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP w środowisku akademickim, skąd wywodzą się kandydaci na podoficerów i oficerów rezerwy.