22 Grudnia 2023

Wydarzenia

W poniedziałek 11 grudnia poznaliśmy nazwiska osób, które zwyciężyły w wydziałowych głosowaniach na najpopularniejszych i najbardziej lubianych nauczycieli akademickich. Spośród nich zostanie wybrany Belfer UWM 2023. Głosowanie zaplanowano w dn. 3-10 stycznia.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM, która jest głównym organizatorem plebiscytu, przekazała informację na temat laureatów II etapu głosowania. Poznaliśmy dzięki temu nie tylko nazwiska najbardziej lubianych wykładowców na poszczególnych wydziałach, ale także grono finalistów.

W środę 17 stycznia, podczas uroczystej gali w uniwersyteckim Centrum Konferencyjnym, jedna z tych osób zostanie ogłoszona Belfrem UWM 2023. O tym, kto zasłuży na ten tytuł, zdecyduje głosowanie, które zaplanowano w dn. 3-10 stycznia.

Finaliści plebiscytu Belfer UWM 2023:

Wydział Bioinżynierii Zwierząt – dr inż. Iwona Chwastowska-Siwiecka

Wydział Biologii i Biotechnologii – dr Robert Stryiński

Wydział Geoinżynierii – dr inż. Marek Ogryzek

Wydział Humanistyczny – dr Jacek Łagun

Wydział Rolnictwa i Leśnictwa – dr inż. Paweł Sulima

Wydział Lekarski – dr n. med. Łukasz Jaśkiewicz

Wydział Matematyki i Informatyki – dr Paweł Drozda

Wydział Medycyny Weterynaryjnej – dr wet. Hubert Ziółkowski

Wydział Nauk Ekonomicznych – dr Katarzyna Andruszkiewicz

Wydział Nauk Społecznych – mgr Milena Kaczmarczyk

Wydział Nauk Technicznych – mgr inż. Bartosz Moczulak

Szkoła Zdrowia Publicznego – mgr Anna Szypulska

Wydział Sztuki – dr hab. Karol Kisiel, prof. UWM

Wydział Prawa i Administracji – dr hab. Stanisław Bułajewski

Wydział Teologii – dr Ewelina Mączka

Wydział Nauki o Żywności – dr inż. Adam Więk

Plebiscyt Belfer UWM 2023 rozpoczął się kilka tygodni temu. Spośród zgłoszonych nauczycieli akademickich przedstawiciele wydziałowego samorządu studenckiego wybrali po trzy osoby. Od 7 do 10 grudnia trwało głosowanie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, kto – zdaniem studentów – zasłużył na miano najbardziej lubianego nauczyciela.

Tytuł Belfra UWM przyznawany jest od 2004 roku. W 2023 roku statuetka trafiła do dr inż. Sary Dzik, która reprezentowała Wydział Bioinżynierii Zwierząt.