17 Maja 2023

Wydarzenia


Akademicki Klub Miłośników Fantastyki "Olifant" zaprasza na XXI Mini-konwent Gier Towarzyskich.

W tym roku organizatorzy wracają do edycji "z plusem", czyli poszerzonej o elementy takie jak prelekcje, sesje RPG czy warsztaty.

- Powrót do "plusa" podczas 20. edycji okazał się sukcesem, czego dowodem jest m.in. to, że prelekcji o godz. 9:00 w sobotę słuchało kilkadziesiąt osób! Obserwujemy stały wzrost zainteresowania grami fabularnymi, więc nie możemy odchodzić od tej formuły - zapowiada dr inż. Konrad Nowak, opiekun Akademickiego Klubu Fantastyki "Olifant", który organizuje wydarzenie.  

Oprócz nich można oczywiście zagrać w gry planszowe, karciane i bitewne.

- Gry planszowe wciąż mogą kojarzyć się niektórym z chińczykiem czy grzybobraniem, ale w tej chwili rynek gier planszowych jest tak rozwinięty, że nie starczyłoby nam dnia, żeby wymienić wszystkie planszówki, jakie obecnie istnieją. Dlatego zachęcam każdego, kto jeszcze zetknął się z tym światem, żeby przyszedł zobaczyć, jak bardzo on jest kolorowy i pełen ekscytujących doznań - dodaje dr inż. Konrad Nowak. 

Wstęp jest wolny. 

Nie ma ani dolnego, ani górnego limitu wieku. 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 3 czerwca w godz. od 9:00 do 19:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM. 

- Podczas ostatnich edycji odwiedzało nas między 200 a 300 osób. Wiem, że to będzie czerwcowa sobota, ładna pogoda, pewnie jest wiele innych ciekawych rzeczy do zrobienia, ale pomimo to zachęcam, aby nas odwiedzić, odpocząć, spędzić czas ze znajomymi. Biblioteka Uniwersytecka jest do tego idealnym miejscem, bo stwarza możliwość skoncentrowania się, poczytania o zasadach itd. To takie trochę sanktuarium - mówił dr inż. Konrad Nowak. 

Szczegóły o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku. 

Rodzaj artykułu