12 Stycznia 2026

Wydarzenia


Olsztyński Chór „Bel Canto” zaprasza na kolejny z koncertów w ramach obchodów 30-lecia istnienia zespołu.

Wydarzenie odbędzie się 18 stycznia 2026 r. o godz. 20.00 w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba Apostoła w Olsztynie i nawiązywać będzie do przypadającej tego dnia 80. rocznicy śmierci Feliksa Nowowiejskiego. Zabrzmią wybrane fragmenty dzieł kompozytora opus 24, 38 i 49 nr 5.

Olsztyński Chór „Bel Canto” został założony w maju 1996 roku, tym samym wkracza w 30-lecie artystycznej działalności. Minione trzy dekady to prawie 500 koncertów w kraju i za granicą, uzyskanie 45 nagród i tytułów laureata w krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach. Repertuar zespołu stanowi ponad 300 pieśni a cappella różnych epok i stylów oraz 45 dzieł wokalno-instrumentalnych (m.in. opery, operetki, musicale, symfonie, oratoria, msze, kantaty).
Założycielem zespołu, dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest dr hab. Jan Połowianiuk, prof. UWM, dziekan Wydziału Sztuki.

Wstęp na koncert jest wolny.

Odbędą się jeszcze dwa wydarzenia w ramach jubileuszu 30-lecia chóru – informacje o nich będą pojawiały się na bieżąco. 

Rodzaj artykułu