19 Października 2023

Wydarzenia

Wydział Sztuki, Ośrodek Inicjatyw Artystycznych i Akademickie Centrum Kultury UWM zapraszają 26 października na uroczyste rozpoczęcie roku kulturalnego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Na scenie zaprezentują się: Orkiestra Akademicka UWM, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka oraz Studio Wokalne UWM.

Uroczyste otwarcie sezonu artystycznego na UWM odbędzie się w Centrum Konferencyjnym przy ul. Dybowskiego 11. W czwartek 26 października o godz. 18:00 zaprezentują się takie agendy jak Orkiestra Akademicka UWM, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo”, Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka oraz Studio Wokalne UWM.

Prowadzącym wydarzenie, a więc jednocześnie przewodnikiem po artystycznej ofercie Uniwersytetu, będzie Rafał Krauze, dyrygent uczelnianej orkiestry.

- To będzie wielka gala. Przez półtorej godziny będziemy prezentować bardzo ciekawy i zróżnicowany repertuar. Każda z agend Akademickiego Centrum Kultury pokaże się z jak najlepszej strony. Na przykład Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo" zaprezentuje pieśni starej Warszawy, a my w połączeniu ze Studiem Wokalnym przypomnimy m.in. dwa utwory z Jamesa Bonda. Będzie to inauguracja bardzo bogatego roku kulturalnego, bowiem tym razem wpisuje się on w 25-lecie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego - zapowiada Rafał Krauze.

Bezpłatne bilety wstępu można odbierać w Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (Wydział Sztuki, ul. Szrajbera 11, pokój 110, tel. 89 524 56 72) od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.