15 Kwietnia 2024

Wydarzenia


Czy dieta może stać się stylem życia? Która ze znanych diet jest najzdrowsza? Jaka jest rola okien żywieniowych? W dniach 19-20 kwietnia odbędzie się konferencja online poświęcona zdrowemu żywieniu. Organizatorem wydarzenia jest Komisja Nauk o Życiu przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie i Białymstoku z siedzibą w Olsztynie. Spotkanie odbędzie się na platformie ClickMeeting.

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat roli żywienia w kształtowaniu postaw prozdrowotnych i dobrego samopoczucia. Pomimo szerokiego dostępu do wiedzy na temat żywności i żywienia wciąż powszechne są w społeczeństwie nawyki żywieniowe, które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Konferencja obejmować będzie zagadnienia z zakresu żywienia, w tym korzyści i zagrożenia związane z sposobem odżywiania się na poszczególnych etapach życia człowieka oraz w zależności od rodzaju podejmowanych aktywności. Poruszana tematyka ma również inspirować do zmiany nawyków żywieniowych.

Konferencja odbędzie się online. Wstęp wolny. Warunkiem udziału jest rejestracja przez formularz. Otwarcie konferencji w piątek 19 kwietnia o godz. 12:00. 

Program wydarzenia i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej:

Pierwszy dzień konferencji (19 kwietnia) - link

Dzień drugi (20 kwietnia) - link

Spotkanie o dietach

 

Rodzaj artykułu