14 Maja 2024

Wydarzenia

Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki UWM zaprasza w środę 15 maja o godz. 18:00 do galerii Stara Kotłownia na wernisaż jubileuszowej wystawy fotograficznej Studenckiej Agencji Fotograficznej „Jamnik”. Wystawa „Jamnik-fotografia z tradycją” to zbiór fotografii przedstawiających funkcjonowanie tej studenckiej agencji na przestrzeni jej wieloletniej działalności. Wystawę można oglądać do 15 czerwca.

„Jamnik-fotografia z tradycją” to nostalgiczna podróż, skupiająca się na kulisach powstawania niejednokrotnie kultowych i zapisanych na stałe w albumach pamiątkowych fotografii. „Jamnik" istnieje od 1968 roku, więc wystawa zabierze widzów w podróż do dawnego Kortowa.

Zdjęcia zostały pozyskane z niedostępnych wcześniej archiwalnych zbiorów agencji, składających się z odbitek wykonanych przez członków „Jamnika”. Wystawione obrazki, oprócz dokumentacji działalności Agencji, stanowią również wartościową kapsułę czasu, przenoszącą widza o kilka dekad w przeszłość uczelni, specyfiki pracy fotografów i życia studenckiego.

Miejsce - Centrum Ekspozycyjne Stara Kotłownia, Olsztyn-Kortowo, ul. Prawocheńskiego 9.