31 Maja 2024

Wydarzenia

Ośrodek Inicjatyw Artystycznych Wydziału Sztuki UWM zaprasza 13 czerwca o godz. 19.00 do Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na koncert promujący płytę „Pieśni słowiańskie XX w”. Podczas koncertu można będzie usłyszeć dwudziestowieczne miniatury wokalne w interpretacji artystek związanych z Instytutem Muzyki Wydziału Sztuki: dr hab. Hanny Zajączkiewicz, prof. UWM (sopran) oraz dr hab. Zofii Antes (fortepian).

Wydany w marcu tego roku, nakładem wydawnictwa DUX, album „20th Century Slavic Songs”/ „Pieśni słowiańskie XX wieku” zawiera wybór pieśni z kręgu muzyki słowiańskiej: polskiego kompozytora Kazimierza Wiłkomirskiego, czeskiego twórcy Klementa Slavický’ego oraz reprezentującego twórczość ukraińską, Viktora Stepanovycha Kosenki. Do zasadniczej części albumu wprowadzają trzy miniatury fortepianowe Artura Malawskiego. Płytę zrealizowano ze środków przeznaczonych na badania statutowe Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Niewielki wycinek repertuaru zarejestrowanego na płycie społeczność UWM miała okazję usłyszeć podczas koncertu z okazji 15-lecia Wydziału Sztuki UWM.