19 Kwietnia 2023

Wydarzenia

Na Wydziale Humanistycznym w dniach 20-21 kwietnia 2023 r. odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „MIĘDZY SŁOWAMI – MIĘDZY ŚWIATAMI”. Organizatorami są Instytuty Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UWM.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele UWM oraz m.in. Polskiej Akademii Nauk, a także uniwersytetów z Warszawy, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Gdańska, Białegostoku. Wydarzenie będzie składało się z wykładów plenarnych oraz dwunastu sekcji tematycznych: wielojęzyczność i wielokulturowość; przekład specjalistyczny;  internacjonalnie, intersemiotycznie; strategie; edukacja i kompetencje; studencka I i II; muzyka/piosenki; varia; poezja i kultura w przekładzie; przekład tekstów rosyjskich i przekład do strawienia. Będzie również możliwość wzięcia udziału w warsztatach translatorskich, dotyczących przekładu piosenek.

Rejestracja na konferencję odbędzie się 20.04.2023 (czwartek) w godz. 9:00 – 9:45 na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie, ul. Kurta Obitza 1 (hol na parterze).

Program konferencji dostępny jest tutaj.

Plakat konferencji Między słowami - między światami