05 Stycznia 2024

Wydarzenia

Studenci UWM z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa po raz drugi organizują konferencję „Rynek pracy dla leśnika”. Odbędzie się ona w dn. 12-13 stycznia. Wydarzenie ma być szansą przede wszystkim dla osób studiujących leśnictwo. Ma ono dać możliwość poznania perspektyw pracy po studiach leśnych oraz nawiązania kontaktu z praktykami.

Podczas dwudniowego wydarzenia eksperci i praktycy leśnictwa podzielą się swoimi doświadczeniami, omówią aktualne trendy i wyzwania na rynku pracy, oraz przedstawią najnowsze technologie w branży leśnej.

Konferencja „Rynek pracy dla leśnika” to również świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów zawodowych i wymiany doświadczeń.

Wśród zaproszonych przez organizatorów gości znaleźli się m.in.:

• Zdobysław Czarnowski - leśniczy w Nadleśnictwie Kościerzyna, przez 6 lat pełnił funkcję jednego z administratorów głównego profilu Lasów Państwowych na Facebooku, współtwórca kanału "Oblicza lasów" na YouTube.
  • Rafał Jajor - prezes wydawnictwa Lasmedia, redaktor naczelny miesięcznika "Gazeta Leśna" oraz portalu firmylesne.pl, dyrektor biura Polski Związek Pracodawców Leśnych
  • Tomasz Jarczyk - pracownik Wydziału Zarządzania Zasobami w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, leśnik, geomatyk oraz koordynator systemów informacji przestrzennej.
  • Wojciech Kalinowski - pasjonat i ekspert w dziedzinie arborystyki, członek Federacji Arborystów Polskich, uczestnik i sędzia Mistrzostw Polski we Wspinaczce Drzewnej.
  • Anna Pikus - edukatorka przyrodnicza, trenerka i facylitatorka, współpracowniczka Zespołu Aktywnej Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego.
  • Kamil Szarmach - drwal, pięciokrotny członek kadry Polski na Mistrzostwach Świata Drwali, prezes Stowarzyszenia "Lignator".
  • Marzena Żachowska - specjalistka w dziedzinie lasoterapii i edukacji przyrodniczej, reprezentuje Centrum Terapii Leśnej dr Katarzyny Simonienko, założycielka Leśnego Zanurzenia, współzałożycielka Polskiego Towarzystwa Przewodników Kąpieli Leśnych i członkini Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Zasiada także w Radzie Naukowej Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Elbląsko – Żuławskie" oraz Rady Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Konferencja odbędzie się w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (ul. Obitza 1).

Więcej informacji na >>> profilu facebookowym konferencji.

Rejestracja uczestników odbywa się przez >>> formularz.

plakat Rynek pracy dla leśnika