05 Lipca 2024

Wydarzenia

Wydział Humanistyczny i Instytut Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, razem z Archiwum Państwowym w Olsztynie i ze Stowarzyszeniem Bajka zapraszają przedstawicieli nauk humanistycznych, i nie tylko, na Międzynarodowe Sympozjum Naukowe „Immanuel Kant w przestrzeni naukowej i edukacyjnej".

Konferencja odbędzie się w dn. 17-18.10.2024 r.

300 lat temu, nieopodal Olsztyna, w Królewcu urodził się Immanuel Kant, człowiek, który nie potrzebuje rekomendacji, reklamy, kolorowych czasopism. W tym przypadku postać przemawia własną mocą. Wybitna postać Oświecenia, wokół której narosło wiele opowieści, pedantyczny i niezwykle przenikliwy. Trudno wyobrazić sobie humanistów, którzy nie znaliby jego myśli, próbowaliby zrozumieć znaczenie epoki Oświecenia, pomijając jego dokonania lub uprawiać metafizykę, epistemologię czy aksjologię bez odniesienia do jego wkładu w te dziedziny filozofii.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, nie tylko z racji bliskości, ale też z chęci zgłębiania dorobku wielkiego filozofa nie może zapomnieć o 300-setnej rocznicy urodzin Immanuela Kanta.

Konferencja objęta jest honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Marszałka Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Miasta Olsztyna oraz Starosty Olsztyńskiego.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w konferencji prosimy o zapoznanie się ze szczegółami wydarzenia na oficjalnej stronie: