05 Lutego 2024

Wydarzenia

Wydział Prawa i Administracji UWM zaprasza w poniedziałek 5 lutego o 10:30 na wykład otwarty "Wyzwania współczesnego systemu ochrony praw człowieka". Gościem Uniwersytetu będzie dr Krzysztof Śmiszek - adwokat, polityk, nauczyciel akademicki, działacz na rzecz praw człowieka i praw mniejszości, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Poniedziałkowe spotkanie jest efektem współpracy Koła Naukowego Ius Homini (które obchodzi 20-lecie istnienia) z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA, Kołem Naukowym Kryminalistyki, Kołem Naukowym InnovAdmin, Kołem Naukowym Zamówień Publicznych oraz z lokalnym tytułem prasowym Ukiel.info.

Dr Krzysztof Śmiszek podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi aktualnych wyzwań, przed którymi stoi współczesny system ochrony praw człowieka. Wykład będzie doskonałą okazją do zrozumienia, jak zmieniający się świat wpływa na prawa i wolności jednostek oraz jakie działania są podejmowane na rzecz ich ochrony i promocji na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Wykład adresowany jest do studentów, pracowników naukowych, praktyków prawa, jak również wszystkich innych osób zainteresowanych wspomnianą tematyką.

Uwaga! Spotkanie odbędzie się w Auli Karmazynowej.

Spotkanie z dr. Krzysztofem Śmiszkiem