26 Maja 2023

Wydarzenia

Piątek 26 maja to kolejny dzień ciekawych spotkań w Strefie UWM. Poniżej prezentujemy szczegóły.

W piątek o godz. 18 gościem specjalnym uniwersyteckiej strefy będzie Karol Wójcicki, który od lat przekonuje ludzi, że astronomia jest ciekawa i warto chodzić „Z głową w gwiazdach”. Podczas spotkania z uczestnikami Kortowiady podzieli się „opowieściami łowcy zaćmień”.

Naukowcy z UWM, czyli dr Jacek Sobota z Wydziału Humanistycznego i mgr inż. Tomasz Krzywicki z Wydziału Matematyki i Informatyki, będą z kolei ekspertami w panelu poświęconym potędze i słabościom sztucznej inteligencji.

Tego dnia stand-up zaprezentuje Adam Sobaniec, a do strefy na spotkanie z fanami zajrzą kolejne gwiazdy juwenaliów.

Niepokojące dane dotyczące zdrowia psychicznego młodzieży zainspirowały Centrum Marketingu i Mediów UWM do podjęcia tego tematu także podczas juwenaliów. Psycholog dr Piotr Markiewicz i przewodnicząca koła suicydologów Olga Michalik będą rozmawiać m.in. o depresji i o tym, jak dbać o młode głowy.

Poza spotkaniami z artystami w sobotę pod uniwersyteckim namiotem będzie też można stand-uperów. O dobre humory uczestników zadbają Damian Skóra i Bartosz Zalewski.

Poniżej mapka, która pokazuje jak dotrzeć do Strefy spotkań UWM.