02 Marca 2023

Wydarzenia

Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami przygotowało ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych tworzeniem dostępnych cyfrowo materiałów.

Przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia UWM wystosowali zaproszenie do przedstawicieli społeczności studenckiej:

Studentko! Studencie! Jeżeli interesuje Cię Internet i jego wpływ na nasze życie, to mamy dla Ciebie fantastyczną ofertę. Weź udział w naszych warsztatach, dzięki którym zdobędziesz wiedzę na temat tworzenia dostępnych cyfrowo materiałów. Zacznij tworzyć komunikację marketingową, która zaangażuje większą liczbę odbiorców. Zacznij tworzyć treści bez barier”.

Jak podkreśla Piotr Bartkowski z Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami, w czasach, w których mnóstwo informacji przekazywanych jest za pośrednictwem Internetu (blogi, social media, podcasty i filmy), jest też wiele osób, które nie są w stanie z nich skorzystać. – Dlatego warto nauczyć się tworzyć treści, które będą łatwe do odbioru i zrozumienia, niezależnie od ograniczeń – przekonuje specjalista ds. technologii wspierających i dostępności cyfrowej. – Nasze warsztaty zapewnią cenne umiejętności, które można będzie wykorzystać w przyszłych projektach.

Jeżeli:

• studiujesz na UWM,
  • interesują Cię nowe media,
  • wyzwania napędzają Cię do działania,
  • lubisz uczyć się nowych rzeczy,

- weź udział w warsztacie i zostań Rzecznikiem dostępności cyfrowej!

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie?

• Dowiesz się, jak osoby z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami korzystają z Internetu;
  • Dowiesz się, czym jest dostępność cyfrowa i dlaczego jest ona ważna;
  • Dowiesz się, jak publikować dostępne treści w serwisach www;
  • Dowiesz się, jak udostępniać materiały multimedialne osobom z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami;
  • Dowiesz się, jak tworzyć dostępne treści w social mediach;
  • Zdobędziesz nowe kompetencje, które coraz częściej poszukiwane są na rynku pracy;
  • Poznasz nowych ludzi, którzy, tak samo jak Ty, są otwarci na drugiego człowieka i ciekawi świata.

Wypełnij ankietę i zarezerwuj miejsce!

Na pytania dotyczące warsztatów odpowie Piotr Bartkowski z Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia UWM:

• tel. 89 523 38 66
  • e-mail: piotr.bartkowski@uwm.edu.pl