06 Września 2024

Wydarzenia

17 września w Centrum Konferencyjnym na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbędzie się tegoroczny Salon Maturzystów.

Salon Maturzystów to wydarzenie organizowane przez Fundację Perspektywy, aby pomóc uczniom szkół ponadpodstawowych jak najlepiej zdać egzaminy maturalne i dobrze wybrać edukacyjną przyszłość. Jak co roku, jednym z kilkunastu miast w Polsce, w których odbywa się wydarzenie jest Olsztyn.

W programie spotkań m.in.:

• Prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2025/2026 z udziałem przedstawicieli uczelni;
  • Wszystko o maturze 2025 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych – spotkania ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną oferty uczelni i szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2025/26. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Na stronie internetowej olsztyńskiego Salonu Maturzystów można znaleźć szczegółowe informacje oraz zarejestrować się na wydarzenia. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na udział w spotkaniach programowych.