11 Października 2024

Wydarzenia

Wydział Humanistyczny UWM zaprasza 16 października do Auli Teatralnej na spotkanie z Joanną Wilengowską. Rozmowa poświęcona będzie m.in. jej najnowszej książce „​​​​​​​Król Warmii i Saturna".

Joanna Wilengowska  jest absolwentką filologii polskiej oraz dziennikarstwa. To współtwórczyni pisma literackiego „Portret”, autorka książek prozatorskich („Japońska wioska", „Zęby" oraz „Król Warmii i Saturna"), a także programów telewizyjnych i reportaży o tematyce kulturalnej, historycznej i ekumenicznej. Współpracuje z instytucjami kultury Warmii i Mazur oraz organizacjami pozarządowymi, m.in. Wspólnotą Kulturową „Borussia”. Urodziła się i mieszka w Olsztynie.

Książka Joanny Wilengowskiej „Król Warmii i Saturna" miała premierę w sierpniu 2024. Jak opisuje książkę wydawca: Ta historia rozgrywa się na jedenastym piętrze olsztyńskiego wieżowca z wielkiej płyty, w drodze do sklepu, w kuchni, przy stole. Rozgrywa się dziś, wczoraj, kilkadziesiąt lat temu. Opowiadana jest po polsku, niemiecku, warmińsku. Z żalem, nostalgią, humorem, z miłością.

Spotkanie z autorką rozpocznie się na Wydziale Humanistcznym 16 października o godz. 11.30.

Plakat spotkania z literaturą