04 Czerwca 2024

Wydarzenia

Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym organizuje edukacyjne wydarzenie z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska, które odbędzie się 6 czerwca 2024 roku w godzinach 10:00 – 14:00 na plaży kortowskiej. Pracownicy, studenci oraz partnerzy wydarzenia przygotowali dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych sześć stacji edukacyjnych. Uczestników czeka niezwykła zabawa połączona z nauką aktywnego działania na rzecz naszej planety.

W wydarzeniu weźmie udział sześć klas z olsztyńskich i podolsztyńskich szkół oraz osiem grup przedszkolnych. W organizacji wydarzenia pomagają wolontariusze z Koła Naukowego Pracy Socjalnej UWM w Olsztynie oraz studenci z Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM w Olsztynie.

Planowane atrakcje:

Mazur Elektrorecycling Sp. z o.o. – edukacyjny tor przeszkód i zbiórka elektrośmieci;
Decathlon – miniplac zabaw;
Sorteusz – warsztaty na temat prawidłowego sortowania odpadów;
Polski Związek Wędkarski – sprawdzanie jakości wody
Katedra Leśnictwa i Ekologii Lasu, Wydział Rolnictwa i Leśnictwa – gra terenowa edukacyjna;
Katedra Turystyki, Rekreacji i Ekologii, Wydział Geoinżynierii – gra foto zagadka;
Dla najmłodszych uczestników – przedszkolaków – przygotowano specjalne warsztaty sadzenia kwiatów w ekodoniczkach, które poprowadzi Castorama.

Zbiórka Elektrośmieci

W godzinach 10:00 – 16:00 na plaży kortowskiej odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Organizatorzy zachęcają pracowników UWM do przynoszenia zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Odbiór elektroodpadów zapewnia firma Mazur Electrorecycling Sp. z o.o. To doskonała okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych urządzeń w sposób ekologiczny i odpowiedzialny.

Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym UWM zaprasza  - 6 czerwca wspólnie uczcijmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, edukując dzieci i młodzież, jak dbać o naszą planetę!

plakat CWO