13 Marca 2024

Wydarzenia

Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym zaprasza na Światowy Dzień Recyclingu z UWM w Olsztynie.

Celem wydarzenia jest promowanie postawy proekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych ze szczególnym wskazaniem na upowszechnienie wiedzy z zakresu sortowania odpadów.

Partnerami wydarzenia są: Auchan Polska Sp. z o.o. oraz Vildmark Magdalena Dziczek (aplikacja Sorteusz).

Wydarzenie będzie miało charakter grywalizacji, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania umiejętności w motywujący i interesujący sposób. Wykorzystanie mechanizmów znanych z gier w budowaniu postawy proekologicznej zwiększy zaangażowanie uczestników i sprawi, że z pozoru nudne zadanie zamieni się w przygodę, zwiększającą efektywność procesu nauki.

Event podzielony jest na dwie części, pierwsza odbędzie się w naszym Uniwersytecie. Uczniowie zapoznają się z zasadami sortowania odpadów, zagrają w gry, zdobędą punkty za wiedzę. Druga część odbędzie się w olsztyńskim sklepie Auchan, gdzie uczestnicy korzystając z aplikacji Sorteusz, będą sprawdzali, do jakiego kosza należy wyrzucić opakowanie po zużytym produkcie.