18 Marca 2025

Wydarzenia


Akademickie Centrum Kultury i Teatr Kloszart zapraszają 23 marca do Auli Teatralnej na spektakl „Winda”, który jest adaptacją sztuki Géralda Sibleyrasa „Napis”. Widzowie mogą zobaczyć francuską czarną komedię przeniesioną na polski grunt.

Organizatorzy spektaklu uprzedzają, że będzie to komedia unikająca cenzury, nieszczędząca sobie komentarzy na temat aktualnych wydarzeń.

Opis sztuki:
W pewnym nowoczesnym blockhousie, zamieszkałym przez deklarujących otwartość, tolerancję i poprawność polityczną mieszkańców, pojawia się wulgarny napis dotyczący jednego z lokatorów. To z pozoru nieistotne zdarzenie przeradza się w aferę i narusza struktury świętego spokoju domowników, przyczyniając się do wielu groteskowych sytuacji.
Spektakl opowiada o pozornie ludzkiej życzliwości i pogubieniu ludzi w szybko zmieniającym się świecie. Zalanie informacjami często wiąże się z bezrefleksyjnie powtarzanymi sloganami i rezygnacją z zagłębiania się w nowe teorie czy trendy.

Według scenariusza:
Gérald Sibleyras
Reżyseria:
Bartosz Pękala
Obsada:
Paweł Chojnacki
Ewelina Jasińska
Karolina Obrębska
Bartosz Pękala
Magdalena Strzelec
Andrzej Śleszyński
Wsparcie techniczne:
Piotr Dołowy
Technik:
Konrad Szyc
***
Spektakl nie jest biletowany.
Wstęp: bezpłatny.
Czas trwania: około 90 minut.


Wydarzenie odbędzie się w DZIEŃ WINDY - 23 marca o 16:00.


Miejsce: Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka na Wydziale Humanistycznym (ul. Kurta Obitza 1 w Olsztynie).


Informujemy, że spektakl ma ograniczenie wiekowe 16+.

fot. wydarzenia Wiktoria Rółkowska

Rodzaj artykułu