05 Września 2023

Wydarzenia

Zespół AZS UWM Olsztyn Lakers ma dla fanów sportu nie lada gratkę. Po raz pierwszy w tej części naszego kraju będzie można kibicować drużynom biorącym udział w Turnieju Eliminacyjnym Mistrzostw Polski w Futbolu Flagowym. Odbędzie się on 9 września w kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W najbliższą sobotę o godz. 10 na stadionie UWM w Kortowie spotka się około 100 zawodników rywalizujących o udział w Mistrzostwach Polski w Futbolu Flagowym.

Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w którą można grać bez względu na wiek i płeć. To wspaniałe „narzędzie" do sportowego rozwoju dzieci i młodzieży oraz do poznania podstawowych zasad futbolu amerykańskiego – mówi Tomasz Sawicki z AZS UWM Olsztyn Lakers.

Jak przystało na dobrych gospodarzy, drużyna olsztyńskich Jeziorowców przygotowuje wiele dodatkowych atrakcji dla kibiców. Olsztyńscy futboliści przyzwyczaili swoich fanów do tego, że organizowane przez nich wydarzenia to nie tylko sportowe emocje na wysokim poziomie, ale i okazja do dobrej zabawy dla osób w każdym wieku. Tym razem wspiera ich w tym główny sponsor wydarzenia, czyli Energa z Grupy Orlen.

Najmłodsi uczestnicy turnieju będą mogli uczestniczyć na przykład w pokazowym treningu przygotowanym przez trenerów olsztyńskich futbolistów. To szansa, by na własnej skórze poczuć emocje towarzyszące uprawianiu tej nieoczywistej dyscypliny.

– Na turniej zapraszamy całe rodziny. W sobotę w Kortowie pojawią się m.in. nasi przyjaciele z Food Trucka u Kibica, a na dzieci będzie także czekał dmuchany plac zabaw, zachęcający do aktywnego spędzania czasu – zapowiada Tomasz Sawicki.

Turniej w Olsztynie będzie jednym z czterech spotkań eliminacyjnych. Najlepsze zespoły awansują do bezpośredniej walki o mistrzostwo. Finałowe rozgrywki odbędą się 30 września w Rybniku.

Partnerami wydarzenia są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Akademicki Związek Sportowy, Fulmo i Strefa Ciszy.

Informacje o turnieju można znaleźć także na Facebooku:

Od tego sezonu drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers po trzech latach przerwy ponownie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej futbolu amerykańskiego w Polsce. Zespół tworzą przede wszystkim studenci UWM. Meczom Lakersów na stadionie w Kortowie towarzyszy wyjątkowa atmosfera, duże emocje oraz dodatkowe atrakcje jak chociażby food trucki, które tworzą amerykański klimat.

W kwietniowym wydaniu „Wiadomości Uniwersyteckich” UWM, które było poświęcone sportowi można przeczytać wywiad z Patrykiem Grabowski, skrzydłowym i obrońcą AZS UWM Olsztyn. Link do wydania >>> TUTAJ.