23 Maja 2023

Wydarzenia


Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka znajdujący się w strukturze Ośrodka Inicjatyw Artystycznych UWM i działający pod dyrekcją prof. Katarzyny Bojaruniec przez ostatni rok świętował 70-lecie istnienia. Na koniec tego okrągłego jubileuszu, 10 czerwca odbędzie się uroczysty koncert.

Koncert ma dla Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka szczególne znaczenie.

- Jest to podsumowanie obchodów 70-lecia Chóru, który został założony w 1952 roku.  Wydarzenie odbędzie się 10 czerwca o godzinie 17 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie - mówi dyrygentka, prof. UWM Katarzyna Bojaruniec. - Bardzo cieszymy się, że tego dnia na scenie towarzyszyć będzie nam m.in. Orkiestra Akademicka UWM, którą kieruje mgr Rafał Krauze. Do udziału w naszym święcie chcemy zaprosić wszystkich przyjaciół Chóru.

"Wawrzyczki" zapisały już wiele pięknych kart w historii agend kulturalnych UWM. Za ich sukcesem stoją m.in. relacje w zespołe.

- Nawiązują się tu wspaniałe przyjaźnie, a członkowie chóru naprawdę ciepło przyjmują nowe osoby. Podczas prób integrujemy się, bo razem ćwiczymy i razem jesteśmy w tym trudzie i emocjach – muzycznych i artystycznych. I trzeba pamiętać, że poza próbami też jest życie – bardzo ważne jest, żeby młodzi ludzie się wspierali i przyjaźnili, żeby sobie pomagali i czuli, że każdy z nich jest tak samo ważny w zespole. - zaznacza prof. Bojaruniec. - Wiem też, że jest mnóstwo osób, które kiedyś śpiewały w tym zespole i cały czas nam kibicują.

Rodzaj artykułu